Tuure võtavad üles UUED ÕPETAJAD

Heihei armsad blogilugejad!

Peale selle, et Keila Kool sai uue õppeaasta algusega endale nii verivärske Õpilasesinduse presidendi kui ka asepresidendi, saabus Keila Kooli töötama ka hulganisti uusi ja usinaid õpetajaid. Kurbusega peame teatama, et selles postituses teeme juttu vaid põhjamaja uute õpetajatega. Nii mõnigi neist nimedest võib teie kõrvu jõudes tuttavana kõlada, sest tegu on Keila Kooli endiste vilistlastega.

Kokku tuli põhjamajja juurde seitseteist uut pedagoogi. Küsite, miks ei teinud postitust kõikidest uutest õpetajast Keila Koolis? Vastus on lihtne. Nimelt, nagu me kõik teame, on tänapäeva inimestel väga kiire, seetõttu üritasime ka postituse mahukust piirata. Ei saa mainimata jätta, et nad kõik on omanäolised ja andekad. Intervjueerida õnnestus meil neist viiteteist. Siit ka teile lühiülevaade igast meie kollektiivi astunud teejuhist.

Küsimused, mida neilt küsisime, olid ideaalsed mõistmaks, miks nad just Keila Kooli on tulnud, millega nad enne siia asumist tegelesid ja mis on see, mis teeb nad omanäoliseks ning teistes tähelepanu äratab.

Riin Buddel – Eesti keele õpetaja

Õpetaja Buddel tuli Keila Kooli, sest just selliste erialavõimetega õpetaja oli meie kollektiivist puudu. Tema kandideeris, talle hakkas koolimaja meeldima ning nii ta selle otsuse langetaski. Enne siia asumist oli Riin Buddel ühes pisemas koolis pikapäevarühma kasvataja. Väljas pool eesti keele õpetamist meeldib talle tegeleda spordiga. Juba mitmeid aastaid on ta harrastanud saalihokit.

Rafael Martin Calvo Diaz – Hispaania keele õpetaja

Rafael elab Tallinnas ja vaadates erinevaid töökuulutusi avastas ta, et just meie koolis on vabanenud koht hispaani keele õpetajale. Teda kütkestas just meie kooli välimus ning seejärel otsustaski ta siia kandideerida. Martin on töötanud palju aastaid õpetajana, andes erinevaid tunde erinevates riikides. Lisaks hispaania keelele on ta andnud kitarritunde. Ta oli enam kui kaheksa aastat õpetaja erinevates muusikakoolides Hispaanias.  Ise on ta pärit Asturiast, väikesest kogukonnast Põhja-Hispaanias. Rafael Martinile meeldib muusika, lugemine, filmid ja sõpradega aja veetmine.

Maris Crandall- Eesti keele õpetaja

Tema jaoks on just meie kool see unistuse kool ja mitte selle pärast, et see on suur ja uhke, vaid kuna koolimaja asub tema kodule lähedal. Üleüldse meeldib talle Keila väga. Marise jaoks on tähtis, et noored oleks motiveeritud kooli tulema ja siin oleks huvitav ning põnev. Peale ülikooli lõpetamist veetis ta aega oma lastega. Ta on ka enne õpetaja olnud – Tallinna Muusika Keskkoolis. Marisele meeldib tegeleda fotograafiaga. Ka naudib ta looduses maastiku piltidega mässamist. Nii pea kui võimalik hiilib ta hommikul või õhtul kaunisse paika, et oma kirge nautida. Peale selle on ta bändis Viking def Metal laulja olnud.

Inna Leiman – Inglise keele õpetaja

Tema arvab, et siia kooli sattumisel on saatuse käsi mängus. Peale selle, et ta lapsi õpetab, õpetab ta ka täiskasvanuid, on tegelnud giidindusega ja tegeleb ka siiani tõlkimisega. Innale meeldib palju reisida ning samuti on tema töökohad sellega tihedalt seotud. Ta loodab, et nii see ka jääb.

Tiia Lepik – Matemaatika õpetaja

Tiia tuli Keila Kooli elukoha muutuse pärast. Matemaatika õpetaja on olnud ta juba kakskümmend üks aastat. Seega võib öelda, et kogemustepagas on tugev. Tiiale, nagu ühele korralikule matemaatika õpetajale ikka, meeldib lahendada sudokusid. Veel meeldivad talle ka jaapani mõistatused. Enda vabaaja tegevustest ei välista ta ei muusikat ega teatrit.

Mark-Hendrik Mäeste – Matemaatika õpetaja

Mark on ka varem Keila Koolis töötanud. Lisaks koolis töötamisega tegeleb ta IT (infotehnoloogia) tööga. Mida võib tema puhul naljakaks pidada on see, et võttes arvesse tema huvi IT vastu ei pruugi Mark-Hendrik sellega aga alati kaasa minna. Näiteks kasutab ta ühe telefonina siiani nuppudega telefoni.

Kärdy Pang – Inglise keele õpetaja

Kuna meie koolis oli õpetajaid vaja ja Sakus olid kõik inglise keele õpetaja töökohad juba võetud, siis arvas ta, et kõige mugavam valik on Keilasse tööle tulla. Enne siia asumist õpetas ta Vene erakoolis. Nii nagu enamusele meeldib ka temale reisida ja seda võimalikult palju. Lisaks on tal huvitavad hobid nagu näiteks keraamika, vaipade kudumine, teatris käimine ja raamatute lugemine. Vähemalt ühe korra nädalas käib ta ka ujumas.

Sellest viimasest peaks küll eeskuju võtma. Pidavat tervisele väga kasulik olema. Paneme kõik kõrva taha! 😉

Diana Rand – Informaatika õpetaja

Väiksena veetis ta Keilas palju aega vanaema juures ja arvas, et oleks huvitav just siia samasse linna tagasi tulla õpetajana. Õpingute kõrvalt ei leia ta palju aega muudele tegevustele. Ta armastab oma ala, füüsikat, väga. Öeldaksegi ju, et kui tegeled sellega mida armastad, ei ole see raisatud aeg. Diana on töötanud ka panga ja turvatehnika ettevõtes. Talle meeldib ka sport – jooksmine ja jõusaal.

Britta Rikkolas – Eesti keele õpetaja

Britta on Keila Kooli vilistlane. Ta peab seda üheks põhujuseks, miks ta oma kodukooli õpetajana tagasi tuli. Enne seda õppis ta Tallina Ülikoolis filoloogia eriala. Ka Brittale meeldib teatris käia. See võib küll kõlada veidi naljakalt, aga ta peab enda juures kiiksuks inimeste jälgimist – kuidas nad teatud olukordades käituvad jne.

Keirin Ritval – Käsitöö õpetaja

Otsides parasjagu uut väljakutset otsustas ta kandideerida ja kogeda, et mis tunne on oma erialal töötada. Siiani on ta oma valikuga rahul. Ülikooli kõrvalt on ta tegelenud lastehoidmisega. Samuti on ta Tallinna Lastekodus koduõpetaja olnud. Peale selle on Ritval rikastanud end klienditeeninduse eri valdkondades. Keirin kirjeldab end nii: “Kui päris aus olla, siis enda sõprade keskel olen blondiin, mis blondiin.” Ta usub ka, et kõik, mis tema elus juhtub, juhtub põhjusega. Tuleb olla ettevaatlik oma soovide soovimisega, sest kõik need täituvad ühel või teisel moel.

Raul Rändla – Kehalise kasvatuse õpetaja

Raul tuli Keila Kooli, sest tema visioonid kattusid juhtkonnaga ning ta arvab, et läbi selle saab ta ennast teostada. Tegu on tema jaoks täiesti uue kooliga ja see äratas temas huvi. Õpetaja küll ei suutnud enda juures teda iseloomustavat kiiksu välja tuua, kuid midagi ta meile siiski mainis. Raul ütles: “Ma võtan igat võistlust kui MM-i. Sama mõtteviis on mul ka tundides kaasas. Sellest on ka õpilased teadlikud.” Varasemalt on ta tegelnud näiteks lestaujumisega. Ta peab oluliseks, et inimene austaks ennast, sest läbi selle austab ta ka sporti.

Liina Sepp – Psühholoog

Praegu on ta veel üliõpilane, aga talle tuli huvitav tööpakkumine, mille oli valmis vastu võtma, sest ta teab, et armastab lastega töötamist. Liina õpib Tallinna Ülikoolis psühholoogiat, täpsemalt nõustamist. Ka tema on väga sportlik. Suvel harrastab Liina lohesurfi, talvel lumelauda. Ta ka meisterdab ning tunneb erilist uhkust oma kassile valmistatud pesa üle.

Leelo Talistu – Matemaatika õpetaja

Olete kuulnud programmist nagu “Noored kooli”? Läbi selle sattuski Leelo Keila Kooli. Ta põhjendab valikut ka sellega, et kool on Tallinnale lähedal. Programm kestab kaks aastat, siis otsustab nii kool kui ka ta ise, kas jätkab tööd siin või suundub edasi kuhugile mujale. Eelnevalt on ta töötanud Tartus pangas, kus ta oli kliendinõustaja. Õpetaja tegeleb ka erinevate projektidega. Näiteks on seotud ettevõtlike noorte kojaga. Väga lahe asi, mis ta viimati tegi on see, et ta kõndis Keilast Keila-Joale ja tagasi (26 km). Ta ise ei peagi seda väga veidraks, sest talle meeldibki palju jalutada ja loodust nautida. Näiteks kui ta nooremana  Nõmmel koolis käis, siis ta kõndis iga hommik ja õhtu kooli jalgsi (üks ja pool tundi – ainult üks ots :O). Kas te ei arva, et see on hämmastav? 😉 Peab ikka olema jaksu selleks kõndimiseks. Ilmselt kannab ta ka väga mugavaid jalanõusi.

Äli Hanna Teeääre – Inglise keele õpetaja

Äli on ka varem tegelenud õpetamisega erinevates formaatides. Keila Kool võlus ta vestlusel ära ja nii ta siia sattuski.

Kai-Riin Tomera – Huvijuht

Ka Kai on meie kooli vilistlane. See on nii südant soojendav, kui asutakse tagasi oma kodukooli töötama. Tema meelest on see hea ning mõnus väljakutse ja kuigi ta tegutseb koolis vaid väikse koormusega on ta uuteks väljakutseteks valmis. Enne Keilasse tagasi tulemist avastas ta laia maailma. Õppis nii nimetatud “elukoolis”. Kai oli kaheksa kuud Tais ja Austraalias, kus ta õppis selgeks jooga, millega tegeleb ka praegu. Talle meeldib eksperimenteerida toiduga ja inimesi jälgida.  Kellel soovi tegeleda joogaga, siis teda saab külastada Laagris. Mina tahaks küll ära proovida. Ruttu-ruttu end kirja panema!

Selleks aastaks said uute õpetajate lühikirjeldused otsa. Loodan, et lugesite postituse  hoolikalt läbi, sest mine tea, võibolla leiate siit midagi kasulikku ja huvitavat oma praeguse või ka näiteks tulevase õpetaja kohta.

Jõudu ja jaksu uutele Keila Kooli õpetajatele! WOOPWOOP 😛

Intervjueerisid – Marion Jallai, Kätlin Nõgu, Greete Sass, Caolin Tamm, Diandra Valk

Toimetasid – Diandra Valk, Annabel Voomets

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s