Mida Keila Kooli õpilased ja töötajad hommikuks söövad?

Oleme Keila Kooli kaks 10.J klassi õpilast. Kõiki ühendav teema on loomulikult toit. Pidasime vajalikuks uurida inimeste toitumisharjumusi, sest paljud on loobunud hommikusöögi söömisest, teadmata selle halbadest mõjudest. Intervjueerisime eri vanuses inimesi, alustades päris pisikestest ning lõpetades vanemaealistega.

Kümnenda klassi õpilane Emilie sööb tatart. ,,Põhiline on tatar. Tavaliselt ma söön tatart igal hommikul, aga aeg-ajalt on ema nii lahke , et teeb mulle neljaviljaputru koos moosiga. Vahest ma söön muna ja tomatit kõrvale,” rääkis neiu. Lisaks tahtsime teada, miks ta valikuks osutus just tatar. ,,Ema ütleb, et see paneb aju tööle ja annab tarkust. Tarkusepuder noh.” Küsisime, mida ta tegelikult eelistaks süüa. Tütarlaps vastas: ,,Tatraga harjunud. Vahest võib näiteks helbeid, aga mu ema eriti ei taha, et ma sööksin neid, sest see ei ole hea.”

7. klassi õpilane Laura nentis, et sööb hommikuks krõbinaid, sest need on esimesed ettejuhtuvad asjad.

Keila Kooli värske president Kadri-Liis kostis: ,,Võileiba ning kohukest, sest mulle maitseb.” Tüdruk tõdes kindlalt, et soovib keha kinnitada hoopis pannkoogiga.

Algklassi õpilane teatas, et ei söö midagi, kuid miks, seda ta ei teadnud.

Noorem poiss vastas pärast pikka mõttepausi ehmunult: ,,Banaani. Kõik, rohkem ei söögi. Pole kõht tühi hommikuti.” Väikemees eelistaks võib-olla helbeid jogurtiga.

,,Võileiba ja piima selle kõrvale,” sõnas Marili gümnaasiumist.

6. klassi Karmen sööb putru ja tema klassiõde Elisabeth joob maitsestatud keefirit ja mõnikord ampsab ka kohukest. ,,Ma ei taha muud. Mulle ei meeldi soolast toitu süüa. Ma ei tea, miks,” lausus Elisabeth. Ta tunnistas, et sooviks süüa putru, aga valmistamine on liiga raske.

Meie kooli raamatukogutädi Elve jutustas: ,,Mina söön näiteks tatraputru. Mitte kõik hommikud. Siis söön niisuguseid kaerakrõbinaid, mille ma panen õhtul jogurti või millegi sisse. Neid on igasugu mitmevilja omasid, aga ka herne omasidd. Herne omad mulle ei sobi, aga kaera omad on väga head. Kindlasti on hommikul kohvi. Söön soolakala, lõhet-see on mu lemmik. Juustu väga palju, jogurtit. Söön korralikult kõhu täis.” Proua ütles, et sööb kõike , mida ta tahab: ,,Valik on nii mitmekesine. Muidugi ma söön väga palju toorest, mul on oma kurgid, oma tomatid. Kui oli marjaaeg, siis ma käisin aias igal hommikul ringi. Koolis mul on alati võileib kaasas. Üldisest ma ei söö burgereid, viinereid, vorsti. Kui söön, siis lõikan endale jupi liha või kodus ise küpsetan.

,,Vähemalt kaks või kolm muna, vähemalt kaks viilu leiba, kas singiga või juustuga. Kindlasti enne hommikusööki klaas vett,” vastas julgeoleku suuna pääste õpetaja Kalju kindlal toonil. Mees teatas, et eelistab süüa putru, sest see on kasulik, aga ei ole aega, et seda valmistada.

Enne küsitluse läbiviimist eeldasime, et hommikusööki ei sööda või süüakse hommikuhelbeid või putru, aga vastuseid tuli seinast seina. Üllatuseks oli tatra söömine hommikuks. Küsitletavate hommikusöögivalikut mõjutab suuresti aeg ja tahe seda valmistada. Populaarseimaks osutus võileib, sest see on kiiresti ja kergelt tehtav. Paljud vastajad arvestasid ka sellega, et söök oleks tervislik.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s