Muljeid õpetajate päevast

Möödunud on järjekordne õpetajate päev ja me kogusime arvamusi nii õpilastelt kui ka õpetajatelt. Sellel ajal kui gümnasistid tegelesid väiksemate klassidega, jagati õpetajatele tiitleid, korraldati mänge ja muudki. Küsitlesime õpetajaid ning neid asendanud õpilasi ning uurisime, kuidas noorematele õpilastele gümnasistide tunnid meeldisid.

Õpetaja Dmitri Djuženkov’i (õpilaste seas tuntud nimega Dima) asendasid sellel aastal Sander Nuut ja Teven Aavik 61. lennust. Poiste sõnul oli päev vägagi meeldejääv ning sai palju tehtud, nimelt tegid õpilased ristsõnu ning kahoot‘i. Tunni tegid meeleolukaks turvamehed ning arstid. Lapsed olid ülimalt rahul ning ka Dima ei saa kurta.

Ülle Väntole jäid emotsioonid segaseks. Järgmiseks aastaks soovib austatud pedagoog tõsisemat suhtumist ning õpetajate tunnustamist. Kuigi kogenud geograafia õpetaja ning gümnasistide vahel tekkisid lahkhelid, jäid nooremad õpilased siiski tundidega väga rahule.

Allie Verniku sõnul oli näha, et asendajad olid tublid ning vaeva näinud. Samuti jäid rahule ka õpilased, sest nägid päevas ainult positiivset ja olid ülimalt õnnelikud. Gümnasistid väitsid, et lapsed olid vägagi uudishimulikud, vastasid küsimustele ning näitasid pilte. Tundub, et kõik jäid rahule.

Keemia õpetaja Einard Mändla (tuntud kui keemik) arvas, et tema asendusõpetajad olid parimad, väites, et ta on noored õpetajad ise välja koolitanud. Asendusõpetajad Martin Toome ja Tambet Kann proovisid õpetamiseks erinevaid meetodeid, kuid hiljem jäid siiski katsete tegemise juurde. Õpilased olid rahul ning nentisid, et asendused olid huvitavamad kui eelmisel aastal. Poisid leidsid õpetamise ning lõbutsemise vahelise tasakaalu ja suutsid ainet huvitavalt edasi anda. Nende meelest oli see gümnaasiumi kõige lahedam päev siiani ja nad teeksid seda iga kell uuesti. Selle kahe tunni käigus tekkis isegi asendajatele fanclub.

Üldiselt olid õpetajate emotsioonid head ning ka õpilased olid positiivselt meelestatud. Õpetajad pakkusid ka oma abikätt järgmisteks aastateks. Näiteks soovitas eesti keele õpetaja Tiina Murdla õpilaste proovile panekuks rohkemate tundide andmist. Hetkel ei saa gümnasistid õpetamisest maikugi suhu.

Kõikidele gümnasistidele kivi kotti järgmiseks aastaks!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s