Raadio Hugo

See nädal kõnelesime Keila Kooli õpilasesinduse järgmise haruga, milleks on Raadio Hugo. Panime kokku intervjuu raadiobossi Karolin Koppeliga, kes jutustas meile meeskonna olemusest.

Kes on need lahedad inimesed, kes kuuluvad teie seltskonda?

Hetkel koosneb meie tiim neljateistkümnest liikmest: 11ndatest klassidest Gerhard, Karl Markus, Roland, Taavi, Kristjan, Teven, Carlos, Simo ja Sander; 10ndast klassist Siim, Vladlen ja Henry ning naissugupoolt esindame mina (12ndast klassist) ja 11ndast klassist Tiare.

Mida huvitavat pakub raadiomeeskond meile uuel õppeaastal?

Kuna sel õppeaastal on meiega liitunud mitu uut õpilast, on kindlasti oodata uuenduslikke ning huvitavaid jutusaateid ja teemapäevi, mida enne kuuldud pole. Muidugi on ka endised liikmed vägagi agarad ja lennuka fantaasiaga, et suudadavad kooliperele meelelahutust pakkuda. Pikemas perspektiivis meil otseseid plaane pole, kuid mitu jutusaadet on juba lindistatud ja teemapäevad vahetuvad iganädalaselt. Üldiselt tulevad saadete ja teemapäevade ideed juhuslikult, mistõttu on raske ennustada, millal mida kuulda saab.

Kas sinu kui Hugo bossi sõna kuulatakse hästi?

Kui päris aus olla, siis tihtipeale pole isegi vaja sõnu peale lugeda või n-ö „enda sõna maksma panna“, kuna Hugo tiimi näol on tegu mõistusega inimestega, kes teavad, mida teevad, ja teevad seda väga hästi. Muidugi on erandeid, kus pean kedagi tegutsema utsitama, kuid sellisel juhul peetakse minu sõnadest ilusti lugu.

Mis on sinu kohustused?

Peamiseks kohustuseks Hugo bossina ongi raadio tööd edendada, ehk jälgida, kas iga vahetund muusika mängib (ja milline muusika), et nädala mänguplaan oleks paigas, ning et inimesed peaksid oma muusikalaskmise päevadest kinni. Samuti suhelda õpetajatega probleemide tekkimisel ja vastutada selle eest, mida raadiost lastakse. Huvijuhi puudumisel tuleb aeg-ajal ka koosolekuid läbi viia.

Kui aktiivne sinu meeskond on?

Nagu kõigi meeskondadega, on ka meil paremaid ja halvemaid aegu. Ei saa salata, et mida pikemaks kursus venib, seda rohkem väsivad ka õpilased ära, mis võib kindlasti mõjutada ka raadio tööd. Siiski on meil õnneks rohkem häid aegu, mil anname endast parima, et õpilasteni jõuaks see sisu, mida nad kuulda soovivad (selleks on meil ka soovilugude kast, mille leiate raadio ukse kõrval oleva pulberkustuti kasti pealt). Ka teemapäevade ja saadete väljamõtlemise koha pealt on meeskond väga lennukas, kuid vahel võib ideede realiseerimine aega võtta.

Kas te üritate Hugo Raadiot uuele tasandile viia ja mida selle eesmärgi saavutamiseks teete?

Selleks peaks defineerima mõiste „uus tase“, sest sellist kindlat sihti meil otseselt ei ole. Muidugi üritame me alatasa mõelda uusi viise, et hoida kooliraadiot huvitava ja mitmekülgsena. Üritame kindlasti saada ka erinevatelt inimestelt erinevaid perspektiive selle kohta, kuidas oma tööd lihvida ja aktuaalsemaks muuta.

Toimetasid: Carmen Aarma ja Ceitlin Cy Adamson

Intervjueeris: Diandra Valk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s