Mida teha peale kooli?

Vahetunnis said kodused tööd tehtud ja peale tunde pole oma ajaga midagi tarka peale hakata? Toome teie probleemile mõned lahendused – maadlus, näitering, teadusring, tugiõpilasgrupp, võrkpall, kooli infokanal ehk Keila Kooli sisesed huviringid.
12362805_692671660834976_9016955203003049521_o

Maadlus on teadatuntud ja austatud spordiala. Seda võivad harrastada nii poisid kui tüdrukud, nii noored kui vanad – sport ei sea piiranguid! Kõige noorem harrastaja keda meie kooli saalidest leida võib on nelja aastane poisiklutt. Tihtipeale võetaksegi trenni oma pesamunad kaasa, sest ei tasu unustada, et olenemata sinu soost või vanusest on sinna oodatud kõik.

Spordiklubi Kotkas on tegutsenud juba rohkem kui 20 aastat. Oma nimega austavad nad legendaarset Johannes Kotkast – kunagist olümpiakulla võitnud maadlejat. Treeningud on mitmekesised ja mitmekülgsed. Kotkaid ei hoia aga keegi Keila Kooli seinte vahel kinni: võisteldakse, käiakse laagrites ja mujal trennides ning seda üle kogu Eestimaa.

Maadlus ei ole ainult füüsiline ala. Pika kogemusega Greete kinnitab oma sõnadega, kuidas see on muutnud teda enesekindlamaks, iseseisvamaks ja julgemaks. Eesti meistrivõistluste hõbe, kahekordne Keila meister ja sellel suvel värskelt kroonitud naiste rannamaadluse meister kutsub üles kõiki tüdrukuid temaga liituma selles “mehises” alas! Muidugi on oodatud ka kõik poisid.

Kui on soov teada saada, millal toimuvad trennid, või vaja lisainformatsiooni, tuleb koolimaja pealt üles otsida õp.Tauno Hausenberg.

TRENNI TRENNI!

 

GC. Küsite mis see on? Näiteringi liikmete inglise keelne versioon Rohelisest Kassist. Pika staažiga ja värvika taustaga näitering on tegutsenud juba aastast 2000. Näitetrupiga käiakse ka koos erinevatel konkurssitel, mis neid ühtseks tiimiks seob. Koju on toodud nii laureaaditiitleid kui ka eriauhindu meeskonnatöös ja samuti on võidetud individuaalauhindu.

Näitlemisoskus tagataskus ei tee kellelgi kunagi paha. Roheline Kass on hea koht, kus peale pikka koolipäeva end vabaks lasta ja enne kodutööde tegemist akud taas täis laadida. Kokku saadakse neljapäeviti peale kaheksandat tundi, umbes kell 16.00 ja Kai Kulbok on see, kes on üksinda aastast 2007 neid vahvaid noori juhtinud, suunanud ja õpetanud.

dsc_0009

Oled teadushuviline, aga vahepeal tunned, et vajad veidike oma probleemidele abi või on endal hoopis midagi huvitavat teistega jagada? Ka sellele probleemile on Keila Koolis lahendus olemas – teadusring! Loomulikult ei tegeleta seal ainult füüsika, keemia ja kõiksugu muude katsetega vaid see ruum on koht, kus on võimalik sisustada oma vahetunde või koolipäeva lõppe, inimestega kellega jagad samu huve. Nädal lõppeb nende seltsis kindlasti hästi, sest seltskond on igati muhe.

Teadusring kinnitab ametlikult kanda küll alles kolmandat aastat, aga juba nende saavutused näitavad seda, et nemad ei ole mingid papist tehtud noored. Nimelt Keila Kooli vilistlane Markus Nuut jõudis teadussaates Rakett 69 auväärsele viiendale kohale.

Kuigi sinna on oodatud nii poisid kui tüdrukud, nõuab teadusringi sissepääsemine ka väikest pingutus. Sellest lähemalt teada saamiseks otsige koolimaja pealt üles ruum, kus nad tegutsevad (N210). Ringi juhib abiturient Martin Toome.

dsc_0006

Mis koht on TORE? – Tugiõpilasomaring Eestis.

TOREs tegeleb armas ja mitmekesine grupp inimesi, kes neljapäeviti pärast seitsmendat tundi kell 15.15 videoklassis kokku saavad. Koos mängitakse erinevaid mänge, räägitakse jutte, ja tuntakse end mõnusalt. TOREs on võimalik kõik südamelt ära rääkida ning ei teki tunnet, et keegi mõistab hukka. Samas ei ole kellelgi kunagi ka kohustust iga kord kohal olla.

“Eelkõige õpitakse seal läbi mängude ja suhtlemise ennast paremini mõistma,” räägib  TORE ringi juht Heli Israel, “selleks, et aidata teisi, peame me kõigepealt õppima ennast aitama.” TORE seltskonda kuuluvad kõik, kellel on soovi seal olla ja kõik on omavahel võrdsed. Säärane ring nagu TORE on Eestis eksisteerinud juba 20 aastat. Üle riigi võib peaaegu igas kolmandas koolis olla just selline vahva grupp inimesi. Mida rohkem torekaid, seda toredam on koolis! (vaata lisa: tore.ee)

dsc_0019

 

Koolis eksisteerib lisaks maadlusele veel üks põnev spordiring – võrkpall! See on järjekordne võimalus pärast pikka koolipäeva oma aju mustmiljonist mõttest tühjaks saada ja lihtsalt vabaks lasta. Oodatud on gümnasistid, vilistlased ja kooltöötajad, kellega koos on palli üle võrgu loobitud juba pea 6 aastat.

Kui on huvi, tuleb kohal olla kolmapäeviti ja pühapäeviti kell 16.00 Keila Kooli pallisaalis, olenemata sellest, kui pädev võrkapallis ollakse.

img_6173

Ka meie – Õpilasesinduse infokanal, ehk blogi, kutsume teid meiega liituma! Kui on tahtmine ja soov kirjutada ning oma mõtteid meiega jagada, siis tule hüppa läbi Õpilasesinduse ruumist (C205) või otsi üles kooli pealt Diandra, kes sind meie tegemistega kurssi viib. Hetkel on kahjuks meie meeskonnas esindatud vaid naissugupool, kuid loodame, et tulevik on helge ja ka poisid julgevad meiega kampa lüüa.

Lubame, et ei hammusta! 🙂

Toimetas: Diandra Valk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s