“Proovida tasub alati!” – intervjuu Beatrice’iga

Seoses 26.11 toimuva Keila Kooli vilistlaste kokkutulekuga, on eesolev nädal pühendatud just neile. Iga päev toome teieni intervjuu inimesega, kes on oma haridustee Keila Koolis juba lõpetanud.

Nädalat alustame kõige hiljutisemalt lõpetanud neiuga – Beatrice Randkivi. Juba see omapärane nimi annab meile aimu, et tegemist võib olla julge ja hakkaja preiliga.

image1-1

Beatrice rääkis meile, kuidas tema elu on muutunud peale gümnaasiumit:

Kuidas sul läinud on pärast kooli lõpetamist?

Mul on läinud hästi. Tänu uude kooli asumisega on elu muutunud kindlasti põnevamaks. Õpin seda, mida armastan, ja mind ümbritsevad inimesed, kellel on minuga ühised huvid. Samas ka keerulisemaks ja kiiremaks, aga üritan hakkama saada.

Kuhu kooli sa edasi õppima läksid?

Läksin Eesti Kunstiakadeemiasse moedisaini õppima.

Oli sinna lihtne sisse saada ja kas konkurents oli suur?

Võin ausalt öelda, et minu jaoks ei olnud sinna lihtne sisse saada. Moedisaini erialale on üpris tihe konkurents ja kokku võetakse vastu iga aasta kõigest 8 inimest. Arvestades seda, et minuga kandideerisid veel paljud tugeva kunstihariduse ja loovusega inimesed, olin väga elevil, et ka mind oli vastu võetud. Raskust tekitas just see, kuidas saada enda peas olev pilt või idee paberile. Kui 12 aastat su elust on sind raamidesse surutud ja kõikide kaaslastega võrdselt võetud, ilma esile toomata ja arendamata sinu tugevaid külgi, on ausalt väga raske end järsku täiesti vabaks lasta ja midagi luua. Aga tänu toetavatele sõpradele siiski uskusin endasse ja panin end proovile.

Kuidas õppejõud ja koolikaaslased on?

Inimesed on väga vinged ja erinevad. Igaühelt on midagi õppida ning sõpradeks saab kõigiga. Samuti on ka õppejõud väga toetavad ja avatud mõtteviisidega.

Mis seal teistmoodi on võrreldes sinu eelneva kooliharidusega?

Kõige suurem erinevus seisnebki suhtumises. Sinusse suhtutakse kui võrdsesse inimesse. Pakutakse pidevalt palju erinevaid võimalusi kuidas ennast arendada ja silmaringi avardada. Niiöelda kooliõhk on sõbralik ja positiivne, mis teeb õppimise väga meeldivaks. Muidugi on ka koolipäeva ülesehitus teistsugune – mõni päev kestab kool vaid paar tundi ja teine kord jällegi hommikust õhtuni, aga see on ilmselt igas ülikoolis nii.

Oled sa rahul selle otsusega, et astusid Eesti Kunstiakadeemiasse?

Peas on palju erinevaid mõtteid ja ideid, millega veel tahaks tegeleda ja kuhu minna jms. Hetkel võin raudkindlalt öelda, et olen oma valikuga rahul. Tegelikult aga usun, et igal asjal on oma aeg ja juhtub see mis juhtuma peab.

Millega veel kooli kõrvalt tegeled?

Kuna praegu kulub suur osa vabast ajast kooliasjadele, siis tegelen hetkel ainult taipoksiga. Nädalavahetustel sõpradega aja veetmine on aina rohkem hakanud asenduma magamise ja aja pühendamisega iseendale. Ikka selleks, et energiat jätkuks eesseisva nädala igaks päevaks.

image2

Kus sa näed ennast 5 aasta pärast?

Raske küsimus. Loodan, et olen omandanud palju uusi kogemusi ja oskusi, reisinud ja seigelnud maailmas ringi, õppinud tundma erinevaid kultuure ja inimesi. Mine tea, võib olla on selleks ajaks ka mu suuremad unistused täitunud, aga nendest ma pigem ei räägiks. 😉

Kas sinu hinded mängisid edasises elus mingit rolli?

Ainukesed “hinded” mis rolli mängisid, olid mu inglise keele ja eesti keele eksami punktid. Ükski muu hinne ei lugenud praktiliselt üldse. Kõik need gümnaasiumi jooksul hinnete üle stressamised ja pingutused muutusid päevapealt niiöelda ebavajalikuks ning asendusid muude väärtustega. Nagu näiteks isiksuse areng ja oskused. Kindlasti ei tohiks ära unustada suhtlemisoskust! Selle võiks kõik endale kõrva taha panna.

Kokkuvõtteks ütleks, et elu on seiklus ja kui endas kahtled, siis proovida võib ikka. Lõpuks läheb kõik nii nagu minema peab ja kui ei proovi, siis ei saagi teada. Usun, et see kehtib kõige kohta elus.

Loodame, et intervjuu inspireeris ka lugejaid ja usume, et siin on mõtlemisainet nii mõnelegi.

Jõudu, jaksu ja rohket loovust sulle meie poolt, Beatrice!

Intervjueeris ja toimetas: Diandra Valk

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s