Selle aasta silmapaistvaimad töövarjud

Hei kallid lugejad! Alustuseks soovime teile ilusat advendiaja algust!

Sel nädalal räägime, mis toimus 11. klasside töövarjupäeval. Selle raames oli võimalik jälgida mõne huvipakkuva ametniku või spetsialisti tööpäeva. Kuigi külastati paljude erinevate ametite esindajaid, tõime välja kõige paeluvamad lood.

11.e klassi õpilane Gerhard Trolla varjutas ERRi režissööri Rait Roland Veskemaad. Gerhard jälgis režissööri tööd argipäevases hommikuudiste saates  “Terevisioon”, kuid režissöörina on Veskemaa  töötanud ka selliste saadete juures nagu “Suletud uste taga”. Gerhardile pakuti võimalust jääda vaatama ka „Aktuaalse kaamera“ õhtust uudistesaadet, kuid ta jättis selle vahele. Lisaks viskas tegus noor pilgu peale saatele “Hommik Anuga”.
Gerhardi päev algas varakult – hommikul kell viis – ja saade ise läks eetrisse kell pool seitse.
Varjutavaga kokku saanud, läksid nad kohviruumi. Gerhard nägi seal ka mõnda tuntud nägu, nagu näiteks Ott Leplandi (Gerhard mainis, et ei ole varem näinud Otti nõnda kurja näoga), Karl-Erik Taukarit ning Artur Talvikut. Tegelikult oli aga sealne õhkkond vägagi sõbralik.
Küsides esimest emotsiooni seoses päevaga, saime vastuseks “Täiega äge oli!”. Peale tema oli stuudios veel neli töövarju, kuid kedagi ei kiidetud nii nagu Gerhardit. Ehk sellepärast näebki hakkaja ning suhtlusaldis Gerhard ennast tulevikus taolisel alal töötamas – midagi seoses filminduse, näitlemise või televisiooniga. Ta on ju ikkagi selle aasta Keila tegusaim noor!
Gerhard ei saa aru inimestest, kes ei kasuta ära võimalust minna töövarjuks.

15231468_1262415073817930_567866141_o.jpg

Gerhard: “Seda pilti nähes arvasid paljud, et minuga reaalselt toimus intervjuu ja hakkasid seda ERRi internetiportaalist otsima. Tegelikult aga toimus pildi jaoks lihtsalt väike lavastus. Olukorra ehtsamaks muutmiseks rääkisime sellest, kuidas mul alles hiljuti ilmus uus plaat ja muudest sellistest pseudoteemadest.”

Sarnaselt Gerhardile käis 11.r klassi õpilane Carlos Kuiv samuti ERRis. Ta varjutas Ringvaate saatejuhti Marko Reikopit.
Carlosel oli võimalus jälgida, kuidas filmiti klippe saate õhtueetriks. Talle jäeti kodutööks välja mõelda ideid, mida saates realiseerida saaks.
Kokku mõtles ta välja kuus ideed, millest lõpuks valiti välja sotsiaalmeedia trend mannequin challenge, mida kohe ka saate alguses näidati.

ETV kontor oli Carlose sõnul väga hubane. Keegi oli isegi koera kaasa võtnud!
Varjupäev vastas tema ootustele ja huvi televisiooni vastu suurenes veelgi.
Carlos soovitab noorematel võimaluse korral kindlasti töövarjupäevast osa võtta.
PS! Carlosest ilmus ka Keila Lehes artikkel, mis tasuks huvilistel kindlasti üle vaadata! 🙂

Julged naisssoo esindajad Adriann ja Oksana 11.r klassist, käisid Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.
Oksana jälgis anestesioloogi, kes vastutab operatsiooni ajal narkoosi eest, ja Adriann onkoloogi, kes tegeleb kasvajate eemaldamise ning uurimisega.
Mõlemad tüdrukud arvasid algul, et operatsiooniruumis olemine võib olla jõhker, kuid tegelikult ei olnud see nii hull. Oksana väitis, et alguses oli küll veidi ebamugav, kuid pikapeale harjus ära ning seal olemine hakkas isegi meeldima. Adriann arvas, et operatsiooniruumis ei olnud häda midagi, kuid õhtul hakkas kodus halb.
Oksanal oli võimalus ulatada kirurgile steriilseid lõikamisvahendeid ja Adriann nägi, kuidas inimesest eemaldatud õhupadja-sarnane kasvaja pandi samasugusesse ämbrisse, millega Adriann mustikal käib. Oksanale tuli üllatuseks uus teadmine, et operatsiooni ajaks saab seisatada südame nii kauaks kui vaja. Vahel pannakse inimesse aparaat, mis hoiab vere ringluses.
Mõlemal tüdrukul oli ennegi huvi arstiteaduse vastu, mis suurenes nüüd veelgi.

11.e klassi neiu Kadri-Liis otsustas minna tutvuma Siseministeeriumi infotehnoloogia keskuse direktoriga. Tal tuli selline idee, sest isa pakkus, et võiks minna. Ise oleks ta tahtnud minna siseministri juurde, aga valitsuse muudatuste tõttu jäi see kahjuks valikust välja. Küsimusele, milline oli tema üldine emotsioon päevast, vastas Kadri-Liis rõõmsalt: “Väga meeldis”.
Talle meeldis sellest tööst just juhtimise osa, aga sisuline pool on seotud IT-valdkonnaga, mis teda otseselt ei huvita. Tüdruk tõdes, et selline kogemus võib küll kunagi kasuks tulla. “Kusagil kaugel tulevikus, sest juhtimine pole just asi, mida sa niisama homme teed,” väitis ta. Tütarlaps nentis, et kõige huvitavam oli see, et sai juhiga omavahel rääkida, küsida mida ta teeb ja miks teeb just seda. Ta sai suhelda nii kommunikatsioonijuhiga kui ka erinevate valdkondade juhtidega.”Üldiselt meeldis mulle väga,” jutustas ta.

Käidi veel tohutult paljudel huvitavatel ametikohtadel. Näiteks varjutati Kaitseliidu rahandusosakonnas, Keila Linnavalitsuses, Draka Cables´is, Maxi lemmikloomakliinikus, Keila Miki lasteaias, Swedbanki müügi- ja turundusosakonnas, Kadarbiku talus, hooldekodudes, TV3s, Maalehe toimetuses, Postimehe toimetuses, Paldiski Lõunasadamas, Telia ASis, Klooga Noortekeskuses, Niitvälja Ratsakoolis, Sky Medias, Keila politseijaoskonnas, päästeametis, Delfis ja mujalgi.

Soovime noorematele õpilastele sama muljeterohkeid töövarjupäevi! 🙂

Intervjueerisid: Diandra Valk, Carolin Liis Tamm ja Marili Maasen
Toimetas: Karolin Koppel, Carmen Aarma ja Greete Sass

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s