Muljed ja ootused Hollandi õpilasvahetusest

Heihei armas koolipere! Kohe on käes veebruarikuu, mis tähendab, et hoogu on võtmas järjekordne Hollandi õpilasvahetusprogramm. Sõpruskoolid, Cals College ja Keila Kool, on juba 1990. aastate algusest programmi läbi viinud. Õpilasvahetusest saavad osa võtta kõik 8.-10. klassi õpilased, kes seda soovivad.

 

Veebruaris tulevad hollandlased nädalaks Eestisse ümbrust uudistama ning aprillis, kui tulbid juba õitsevad, lähevad eestlased Hollandisse. Sel aastal võib hollandlasi meie kooli peal näha alates 1.veebruarist. Tegime intervjuu kahe meie kooli õpilasega. Alljärgnevalt saate lugeda mõnusaid mälestusi eelmistest aastatest ning teada, mida ootavad noored, kes osalevad programmis esimest korda.

16326593_1378813755473141_1577187151_o

Sellel aastal osaleja Carolin Liis jutustab meile oma lootustest ja ootustest seoses algava programmiga.

 

Kuidas tuli selline idee õpilasvahetuse programmiga liituda ja kas keegi julgustas sind osalema?

 

Pakuti välja, et on võimalus osa võtta õpilasvahetuses ja see tundus minu jaoks väga huvitav. Mul on kaks vanemat õde, kes sellest projektist osa võtsid ja seda ka soovitasid.

 

Kas oled varem Hollandit külastanud või osalenud mõnes muus õpilasvahetusprogrammis ning kui ei, siis kas sooviksid end tulevikus proovile panna?

Ma ei ole varem kunagi Hollandis käinud ega ka õpilasvahetustes osalenud, aga mulle meeldib väljakutseid vastu võtta ja uusi asju teha. Seega sooviksin kindlasti ka tulevikus huvitavatest tegevustest osa saada.

 

Millised on sinu ootused ja lootused?

See kõik tundub väga põnev, aga liiga suuri ootusi ma projektile ei sea. Soovin näha Hollandit ja praktiseerida inglise keelt. Väga lahe oleks, kui ma saaksin endale hollandlasest sõbra, keda võib-olla veel kunagi külastan. Kui küsimus on selles, millised on minu lootused, siis loodan, et kõik läheb sujuvalt, et ma saan sellest hea kogemuse ja et jõuan positiivsena koju tagasi.

 

Kas sa oled juba oma host‘iga kontakti võtnud?

Jah, olen. Sain ta nime teada ning kohe hakkasin teda Facebookist ja ka mujalt otsima. Sellega tekkis raskusi, sest tema nimelisi kontosid oli mitmeid. Kirjutasin vähemalt kolmele neist ja küsisin sõpradelt abi minu hollandlase otsimisel, kuni viimaks üksteisega kontakti saime. Meil on väga palju ühist, alustades hobidest lõpetades sellega, mida me hommikuks sööme.

 

Kas sa kardad ka midagi? Näiteks, et pagas läheb kaduma või eksite Hollandis ära või hoopis midagi muud?

Hollandi projektist rääkimine seostub tihedalt hirmudega. See on minu jaoks täiesti uus ja tundmatu olukord. Kardan, kas ma suudan temaga inglise keeles rääkida, kas ma saan hakkama võõras peres ja kas kõik läheb hästi. Ma usun ja loodan, et see ettevõtmine on seda riski väärt, sest olen selle kohta palju häid sõnu kuulnud.

 

16325732_1378837255470791_288763992_o

Samuti rääkis meile enda muljetest ja varasematest kogemustest Kätlin.

 

Mis aastal sa Hollandi õpilasvahetuse programmis osalesid ja mis põhjusel?

 

Osalesin Hollandi õpilasvahetuses 2016. aastal. Otsustasin programmist osa võtta, sest olen alati tahtnud õpilasvahetuses osaleda ning sõbrad olid just Hollandi programmi väga kiitnud.

 

Millised olid sinu ootused ja lootused, kui sa otsustasid Hollandi õpilasvahetuse programmis osaleda?

 

Ma lootsin, et saan tuttavamaks Hollandi kultuuriga ning näen just tavaelu, mitte ainult tüüpilisi turistiatraktsioone. Mind huvitas väga ka see, et milline näeb välja hollandi kool. Lisaks tahtsin oma vahetusõpilasele Eesti kultuuri tutvustada. Natuke kartsin, et pean Hollandis nädal aega ainult võileibu sööma ning korralikust lõunasöögist võin ainult unistada.

 

Kirjelda oma host´i ja asendusperet. Milline oli sinu esmamulje oma host´ist?

Minu host Nienke on tõeliselt armas ja sooja südamega inimene. Asenduspere kohta võin öelda nii palju, et mul on nüüd Hollandis olemas teised vanemad. Mind võeti väga hästi vastu ning oli tunne, nagu oleksin tõesti oma kodus. Kui ma esimest korda Nienke´t nägin, sain kohe aru, et tema on minu inimene. Samas sain aru, et ta on tõesti nii pisikest kasvu, nagu ta mulle rääkis.

16326607_1378809615473555_1855720319_o       16357863_1378813402139843_1525582733_o

 Mida põnevat te Eestis olles tegite? Kus käisite ja mida nägite?

Ma olin juba eelnevalt Nienke´le kirjutanud, et ta valiks välja mingid kohad, kuhu ta kindlasti minna tahaks. Me külastasime vanalinna ning vaatasime vabadussammast, Raekoja platsi. Nädalavahetusel käisime Lennusadamas, Kiek in de Köki bastionikäikudes, Tallinna lauluväljakul, Kadrioru pargis, Keila-Joal ning minu ratsavõistlustel. Veetsime aega ka lihtsalt lumes möllates, sest hollandlaste jaoks on selline lumerohkus midagi uut ja põnevat. Mina viisin Nienke ka kelgutama, ta oli sellest tõeliselt vaimustuses. Kogu grupiga käisime Rakveres.

 

 Milliseid uusi ja huvitavaid kogemusi  sa Hollandist said?

Hollandis sain ma proovida nii-nii palju huvitavaid toite/sööke, mida ma olen jäänud väga igatsema. Üheks kindlaks lemmikuks on mul flaflip, mis segatakse kokku maitsestamata jogurtist, siirupist ja vanillipudingust. Kõlab veidralt, aga maitse oli tõesti jumalik. Huvitav ja veider oli jalgrataste rohkus, kanalid ja muidugi hollandi keel. Veidraks võib pidada ka seda, et selles riigis on võimalik 2 minutit kestev praamisõit, kusjuures pilet maksis oma 2€. Mulle pole mitte kunagi meeldinud keemiatunnid, sest mul on raske kuivast teooriast aru saada, kuid Cals College teistlaadi lähenemine keemiale pani mind seda tundi tookord lausa nautima.

16326257_1378819148805935_1067456727_o

 Kas alguses oli hirmus ka?

Kas just hirmus, aga natukene aukartust äratav oli küll – minna teise riiki elama pere juurde, keda sa pole kunagi varem kohanud. See hirm läheb aga üsna kiiresti üle ning ma tõesti loodan, et keegi ei jäta pisikese hirmu tõttu seda imelist võimalust kasutamata.

 

Äkki meenub mõni eriti naljakas äpardus.

 No see pole just äpardus, aga päris hirmus oli ikka küll. Mina kui suur instagrami armastaja tahtsin teha pilti istudes kanali kohal asuval sillapiirdel. Ilma toetava sõbrata sellist pilti saada ei ole võimalik, sest piire on tõesti peenike ning kanalisse kukkuda ei taha meist keegi. Siin on pildid sellest, et mis olid lõpptulemuseks ja kuidas ma sellist pilti siis tegin.

 Mida soovitaksid teistele julgetele, kes on ka valmis sellisest programmist osa võtma?

Olge kindlasti hästi avatud ja valmis uusi asju katsetama. Karta ei tasuks ka ainult võileibadest toitumist, sest nii hull see siiski ei olnud, kui ma ette kujutasin. Kohvrisse soovitaksin kaasa pakkida pigem vähe asju, sest mina tulin tagasi kohvritäie magusate vahvlite ja muude hollandipäraste maiustustega.

 

16357358_1378810648806785_687659975_o

 

Siiski on see vaid väikene killuke õpilasvahetusprogrammist, et tõelist elamust saada, tuleb see ise järgi proovida. Soovime Carolin Liisile meeleolukat reisi ning loodame, et ta tuleb tagasi vaid heade emotsioonidega. 🙂

 

Toimetasid: Greete, Brita

Advertisements

5 thoughts on “Muljed ja ootused Hollandi õpilasvahetusest

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s