Ah sa Mait!

Sellel nädalal oli meil võimalus paar sõna vahetada Keila Kooli uue direktori Mait Tõitojaga. Kuigi direktor on meie koolis töötanud alles üsna lühikest aega, on tal juba koolist ning õpilastest kujunenud värvikas arvamus.

Millega erialaselt varem tegelenud olete?

Ei olegi muuga tegelenud kui pedagoogikaga,  erialalt kehalise õpetaja. On tegeletud ka veidi riigitööga, aga see oli väga lühiajaline tegevus.

Millega te vabal ajal tegelete?

Pigem ikka spordiga, rahvatants ning võrkpall on need, kus on vahel unustamiseni toimetatud.  Kui spordipisik korra veres on, siis nii ongi!

Mida te Keila Koolist senini arvate?

Kuna me tihtilugu ammutamegi informatsiooni välisest keskkonnast, on see, mis senini silma jäänud pigem positiivne. Üldiselt on meeldinud õpilaste asjakohane ning korrektne suhtumine, eriti kui arvestada tänapäeva teisi äärmusi.

Mida Keila Koolis saavutada tahate?

Mu sooviks on saavutada olukord, kus õpilased tulevad kooli rõõmuga, on terve päeva rõõmsad ning lähevad ka koolist koju rõõmsalt. Kui kool muutuks positiivseks elamuseks, siis võiks öelda, et see juba on saavutus.

Milline on teie arvamus Keila Kooli gümnaasiumiosast?

Loodan väga sujuvale koostööle õpilasesindusega, kuna kool ei peaks olema direktori, vaid siiski kooliõpilase nägu. Nii või teisiti on nõnda, et väiksem vaatab suurema poole ning põhiline eeskuju tuleb gümnaasiumist. Just sellepärast on võtmetähtsusega see suhtumine, millega toimetab siin majas gümnasist. See, kas meil on väiksemad või suuremad võimed, kas me oleme vähem või rohkem pühendunud, on tegelikult seitsmendikule/kaheksandikule tohutult tähtis. Tuues näiteks võimlemispeo: gümnaasiumi vähene osavõtt pani mõtlema, mis on lahti, miks ei näidata eeskuju. Kuid vähemalt võimlemispeo korraldus sujus. Väga meeldiv on näha, kuidas noored inimesed ise korraldavad üritusi. Kuid kuhu edasi liikuda ja mida teha, et muuta gümnasisti suhtumist? Gümnasist peaks nägema suuremat pilti ning seda nähes mõistma, et ei saa endale tihti kõike lubada, kuna ollakse väiksematele eeskujuks.

Intervjueeris ja toimetas: Carmen Aarma

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s