Kes on Enn Soosaar?

Kas sina üldse tead, et lõppev nädal oli pühendatud Enn Soosaarele? Tead sa ka, kes too Soosaar oli ja mis ta nõnda oluliseks muutis?

Tõlkija, esseist, mõtleja ning kolumnist on vaid vähesed tiitlid, mis Soosaarega seostuvad. 90ndatel kujunes Soosaarest üks olulisemaid avalikke intellektuaale. Teda nimetati tihti meie aja südametunnistuseks ning arvamusliidriks. Tema etteheited ja meeleavaldused olid siirad ning otsekohesed. Enn võttis sõna paljudel poliitilistel teemadel, lähenedes olukordadele reaalselt ning läbimõeldult.

Soosaar oli tuntud ka oma maineka isikliku raamatukogu poolest. Tema raamatukogu 9297 köidet ja ajakirjade kogu täidavad Keilas Harju maakonnaraamatukogu saalis 36 riiulit ja on kasutamiseks kõigile huvilistele.

Sellel esmaspäeval toimus Tallinna Ülikoolis Enn Soosaare 8o. sünniaastapäevale pühendatud konverents „KAITSE VAIM“. Konfereeris Enn Soosaare sõber Raul Rebane, sõna said  Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras,neli Soosaart lähedamalt tundnud inimest Mart Nutt, Mihkel Mutt, Ülo Tuulik ja Jaan Tammsalu ning soome kirjanik Sofi Oksanen. (Huvilistel on võimalik Oksaneni esitlust lugeda siit.) Samas anti välja kuues Enn Soosaare eetilise esseistika auhind, mille pälvis oma esseede eest helilooja Jüri Reinvere.

Keila Koolist viibisid kohal Mait Tõitoja, Brita Rikkolas, Karl Henri Käämer, Carmen Aarma, Richard Robin Paukson, Vladlen Pahv, Rainer Ferenets, Mart Maide.

Toimetasid: Carmen Aarma ja Brita Rikkolas

Advertisements

2 thoughts on “Kes on Enn Soosaar?

  1. Aitäh, head tänased Keila kooli õpilased, et olete avastamas minu sõpra Enn Soosaart.! Sellisest suurest mõtlejast/ütlejast/kirjutajast on alati midagi õppida. Tõnu Karu, üheksas lend 1966.a.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s