Meenutusi eelmiste aastate Moeshow’delt

 

Järgmisel nädalal toimub Keila Koolis 61.lennu moeshow “Lovetvian”. Enne kui selleaastast suursündmust vaatama lähme, uurime, kuidas möödusid eelmiste aastate moeshow ´de korraldus ja esitus. Küsitlesime 57., 58., 59. ja 60. lennu noori. Postituses saate lugeda, kuidas erinevad lennud toime tulid.

 

Esimesena vestlesime 57.lennu noormehe Lauri Otsmanniga.

_dsc0658

Mis oli moeshow teema? Mitu kollektsiooni teil oli?

„Tuled või ei tule? – see oli meie lennu korraldatud moeshow pealkiri. Soovisime sellega publikuni tuua armastusloo, mis algas juba üheksandas klassis ning kulmineerus pulmadedega. Moeshow erines eelmistest aastatest kollektsioonide rohkuse poolest.

Mõned eredamad mälestused?

Üheks eredamaiks mälestuseks võib lugeda seda, kui Mario Kallaste mingis kollektsioonis paksu sukka ümber pea kandis ning peaproovis tänu sellele poodiumist mööda astus, kuna ei näinud, kuhu jalutas. Muidugi alguses ehmatasid kõik ära, kuid tagantjärgi tundus see ikka väga kentsakas, et keegi lihtsalt tuimalt laval alla kukub/astub.

 

Mida oleksite võinud teha teisiti? Mida soovitaksite 61.lennule?

Mina ei teeks midagi teisiti, sest tegelikult läks üpriski hästi. Milling andis 5-punkti skaalal hindeks 6. Muidugi proovidega jäime veidi hilja peale, aga eks see kipubki nii olema. Otseselt ei oskagi midagi muud soovitada, kui asja muhedalt võtta ja end laval kindlalt tunda

 

_dsc0683

Järgmisena intervjueerisime 58.lennu noort Kai-Riin Tomerat.

 

Mis oli 58. lennu Moeshow pealkiri ja millest show rääkis?

Meie Moeshow ”The Ring” läbivateks teemadeks olid erinevate generatsioonide moeringlus ja nutiajastule omane ületarbimiskultuur. Pealkiri oli taotuslikult nii-öelda pisut eksitav ja plakatikujundus samuti, et jääks mulje nagu tegu oleks õudusfilmitemaatikaga või midagi taolist. Tegelikkuses tähendas The Ring sõna otseses mõttes ringi – kuidas mood hakkab mingi hetk korduma, võttes küll pisut uusi vorme, ent samas tuleb alati ringiga tagasi. Jutustasime ühe perekonna loo enda ja oma vanemate elude näitel. Alguses meie vanemate kooliajast (80ndad/90ndad) ja liikusime iga kollektsiooniga aina rohkem tänapäeva, isegi pisut tuleviku utoopiatesse. Nii saigi palju nostalgiat, ulmet ja ka tõsisemaid teemasid lavale toodud. Õhtujuhtideks oli neli peategelast – ema, isa, tütar, poeg. Välja kooruski üks vahva perekonnalugu, kuidas ema ja isa omal ajal kohtusid, võrreldi ja toodi paralleele tänapäevaga. Näiteks leidis tütar isa noorusaja päeviku ja kihvte hetki tekkis tänu sellele, kuidas nad vennaga seda salaja lugesid. Lugu algas meie vanemate ajastu koolipeoga ja lõppes meile omase ajastu peoga – seega üks RING oli taas täis saanud.

 

Mitu kollektsiooni teil oli? (Mõni näide.)

Ausaltöeldes ma täpselt ei mäleta, arvan, et umbes 12-15 kollektsiooni. Meelde tuleb kohe eostamise kollektsioon, laval tõmblesid ringi abstraktsed spermatosoidid ja lausa elusuuruses kondoom.

Ka oli tänapäeva versus vanaaja multikate kollektsioon, võitlust pidasid multikategelased nagu näiteks Käsna-Kalle Kantpüks ja Nu Pagadi, Hello-Kitty ja Potstaja jne.Muidugi rakendasime kostüümide valmistamises materjale, mida taaskasutada andis (kilekotid, kommipaberid, jogurtitopsid jms). Kihvt oli ka täiskrõpsupakkidest valmistatud mantel.

 

Mis kõige eredamalt meelde jäi?

Eks ikka lõpuemotsioon, kui kõik on tehtud ja kogu lend on laval koos nautimas ja rahvas püsti aplodeerimas.. Igav vastus ehk veidi, aga kõige paremini jäävadki lihtsalt meelde tunded ja emotsioonid. Peale selliseid ettevõtmisi on alati MEGA tunne! Õnneliku väsimuse tunne.

Ere mälestus on kindlasti see imeline hetk, kui sinu enda kollektsioon lavale läheb ja sa tunned nagu nad oleksid tõesti sinu enda lapsed. Süda väriseb sees ja elad neile iga hinna eest kaasa. Ja kui õnnelik on olla siis, kui rahvas naerab ja naudib.

 

Kuidas proovid möödusid?

Proovid möödusid hästi – oli rõõmu, naeru ja kindlast ka veidi nuttu. Mõned pisinärvivapustused tuli kindlasti üle elada, hehe!

Meie lend oli üldiselt väga koostööaldis, kokkuhoidev ja innukas. Muidugi tuli proovide käigus ette pisidraamasid ja arusaamatusi, aga see kõik tegi meid vaid tugevamaks ja targemaks. Mäletan hästi, et korvpallipoiste proovi saamine oli omamoodi katsumus, aga no näed tulid ikkagi lõpuks ja nautisid ka veel peale kauba! Hiljem on naljakas sellele sagimisele ja vähestele öötundidele mõelda. Ja tegelikult oleks vist pisut igav ka, kui kõik sujuks lepase reega. Elu on ju sinusoid, eks! Tean, et show läks maruhästi nii meie endi kui ka rahva meelest, seega võib järeldada, et proovidki olid edukad.

13040126904_54696ac729_o

Mida oleksite teistmoodi võinud teha?

Pole eriline tagantjärgi tarkuse ajaja, ent nüüd tahaks kindlasti mingeid eriti next level tehnilisi lahendusi. Meelde tuli see, et lõpus oli meil efektne tantsushow, väljastpoolt kutsutud tantsijad ja puha. Paraku nende toodud muusikafail ei läinud tööle ja peale läks vale muusika. See oli nii valus hetk, kuna show oli sinnamaani nii perfektselt läinud. Ju siis oli tegemata töö, et see fail ilusti tööle ei läinud. Elu on aga kuidagi päris okeilt edasi läinud ka peale seda pisiintsidenti.

13041111394_6bd28681ff_o

Järgmisena vestlesime 59.lennu neiu Marie Mesipuuga.

 

Mis oli teie moeshow teema(sisukokkuvõte)?

Meie moeshow pealkiri oli “Süü on tähtedel”. Show rääkis kolmest kuulsaks ja edukaks saanud Keila Kooli vilistlasest (Karin and The Turboboyz), kellega tehti intervjuu “Reporteri” saates (sealt ka intervjuu pealkiri “Süü on tähtedel”). Show oli kokku pandud sarnaselt “Reporteri” ülesehitusega ehk esindatud olid nii krimiuudised, ilmateade kui ka reklaamid jne. Intervjuus räägiti intervjueeritavate elust, näiteks kus nad üles kasvasid, mis töid nad tegid minevikus ja kus nad reisisid. “Reporteri” lõppedes olid esindatud ka “Võsareporteri” seiklused.

 

  Mitu kollektsiooni teil oli?

Kollektsioone oli kokku 17. Näideteks võiks tuuagi eelnevalt mainitud Võsareporter, Rio de Janeiro, Topshop (ehk reklaamid), The Purge.

 

Mõni eredam mälestus?

Mulle jäi kõige eredamalt meelde kollektsioon The Purge. Kogu kollektsiooni lahendus oli lavaliselt hästi läbi mõeldud. Aga eks muidugi ka proovid ja lõppematu paanika, et kas ikka jõuame valmis.

 

Kuidas sujusid proovid?

Proovid möödusid lõbusalt, aga samas oli show´le eelnev päev veel väga kaootiline. Kollektsioonid olid poolikud ja tegelikult ei olnud ka peategelastele veel tekstigi välja mõeldud. Paanikat ja tülisid oli palju, aga see käib asja juurde.

 

Mida teeksite teistmoodi? 

Oleksime võinud kogu show paremini läbi mõelda ning vaadata üle võõra pilguga, kas on ikkagi aru saada, mida iga kollektsiooni ja vihjega mõeldud on. Nii mõnigi asi vajas pärast tuttavatele lahti seletamist.

 

Viimaseks intervjueerisime Christine Sallot 60.lennust.

 

Mis oli teie moeshow teema?

Meie moeshow üldine teema oli tumedus, vägivald, õudus. Sellest sai ka natuke aru meie plakatist ja pealkirjast “Rist”.

 

Mitu kollektsiooni teil oli? Too näiteid.

Täpselt ei oska küll öelda, aga äkki oli 17, näiteks Psy, Hipi-seenetripp, glam-metal, haigla, hullar.

 

Mõni eredam mälestus?

Esimesed proovid läksid igastahes prügikasti, lõpuks tegimegi kahe päevaga proovid ära. Lõpuks saime siiski hästi tehtud ja meie moeshowle tuli kõige rohkem inimesi, umbes 400 minu teada.

17106187_1370035389706958_1357752761_o  17105889_1370033186373845_805577665_o

Kuidas möödusid proovid?

Meie lend on ühtne, kui meil on keegi, kes juhendab. Proovid möödusid sellegipoolest keeruliselt, sest kedagi ei tulnud alguses kohale. Midagi muud ei teekski teisiti, kui et kirjutaks jutustavad osad publikule arusaadavamaks.

 

Mida soovitaksite järgmistele lendudele?

Käige proovides, ärge karjuge üksteise peale. Tegelikult on protsess ülilahe! Naerge palju, solvuge vähe!

 

Soovime  61.lennule jõudu ja jaksu ning ootame vahvat show’d!

Toimetasid: Greete, Brita

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s