Oleme uhked meie õpetajate üle!

See postitus on pühendatud meie kooli õpetajate näitetrupile ja nende saavutustele.  Intervjueerisime Karin Tümanoki ning Brita Rikkolast ning saime täpsemalt teada, kuidas saavutas alles detsembris alguse saanud näitetrupp nii suure edu. Saime ka teada, millised olid nende emotsioonid peale laureaaditiitili saamist.  

Õpetajad käisid Viljandis toimunud 19. üleriigilisel õpetajate teatrifestivalil „Sillad“ ning esitasid Mats Traadi kirjutatud ja Veljo Reiniku lavastatud lugemiskava „Harala elulood“. Emakeele päeval tegid nad Keila Koolile väga suurt rõõmu esinedes aktusel ning veel saame näha etendust 23. märtsil Keila Sotsiaalkeskuses.

Kuidas see ring alguse sai? Kuidas te kokku tulite?

Karin: Ring sai alguse sellest, et mina tahtsin. Ma tahtsin, kuna sellega sai Saue koolis aastaid tegeletud ning kuna siin sellist ringi polnud, siis otsustasin korraldada.

Brita: Ja siis Karin kutsus teisi ka.

Karin: Ma rääkisin sellest Ahtile ja tema oli tegelikult see, kes aitas leida juhendaja Veljo Reiniku ja peale seda läkski lahti.

Kas te ise kutsusite inimesed või ütlesite, et kõik võivad tulla?

Brita: Minu meelest oli nii, et sai näost-näkku räägitud, aga samas tuli üldine info kõigile.

Kõik olid oodatud, ei olnud vaid valitud seltskond. Kõik, kellel vähegi soovi või tahtmist oli, tulid, ja nii saigi meil selline punt kokku,  nagu praegu on olnud.

näitekas

Millised näevad välja tavalised proovid?

Karin: Kuna me tahtsime minna teatrifestivalile „Sillad“ ja aeg tiksus, siis meie proovid polnud klassikalise näitemängu moodi. Meil oli vaja kiiresti leida materjal, mida me hakkame tegema. Selle pakkus välja Veljo. Me hakkasime tekste järjest lugema, istudes, seistes, paberiga ja ilma.

Brita: Meil oligi minu arust kahte sorti proove. Sellised, kus me materjaiga tutvusime ja lugesime mitmeid tekste „Harala elulugudest“. Pärast lugesime ja proovisime läbi neid tekste, mis olid kavaks juba kokku pandud ja mida lõpuks esitasime.

Mis see teile juurde annab?

Brita: Ma arvan, et see on hästi oluline, et me kolleegidega saame lisaks tööle veel midagi koos teha.  Et ei ole vaid see, et saame õpetajate toas kokku ja räägime kolm sõna. See ring liidab ja annab lisaväärtuse. Koos tegutsedes saame üksteist ja iseennast paremini tundma õppida.

Käisite hiljuti teatrifestivalil „Sillad“ ja saite laureaadiks! Mis tunde see teis tekitab? Kas te plaanite tulevikus minna ka sarnastele üritustele?

Brita: See innustas küll väga, tahaks edaspidi ka teha ja järgmistel aastatel „Sildadele“ minna. See oli võimas kogemus. Meil oli suur õnnejoovastus, kui meid laureaadiks pärjati, sest me ei osanud seda oodata.

Karin: Muidugi me lähme „Sildadele“, kuna järgmine aasta on festivali 20. aastapäev ja me saame Ugala lavale.

Brita: Järgmisel aastal on suurejoonelisem see festival.

Kas on veel ülesastumisi plaanis?

Keila Sotsiaalkeskus kutsus meid esinema selle sama lavastusega ja on veel ka teisi lahtiseid plaane. Kõik, kes kutsuvad, nende pakkumistele mõtleme.

Oleme väga uhked, et meie kooli õpetajad on nii aktiivsed ja andekad. Soovime näitetrupile palju edu järgnevates ettevõtmistes ja tuult tiibadesse.

pult3

Intervjueeris Greete

Toimetasid Brita, Marion

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s