“2 down, 2 to go” ehk kuidas abiturientidel eksamitega ja nendeks valmistumisega läheb

Nüüdseks on meie selleaastased abituriendid juba kaks eksamit sooritanud. Kuidas neil läks ja mida saavad nad veel teha, et oma ülejäänud eksamid edukalt sooritada?

Vesteldes 60. lennust nelja inimesega, sain üksmeelse vastuse, et eesti keele eksamile minnes oleks nad võinud rohkem raamatuid ja artikleid lugeda, et nendest kirjandisse näiteid tuua. Mõni neist oli kurb, et kirjand jäi pealiskaudseks ja näidetevaeseks. Selle probleemi ennetamiseks rõhutasid nad kohustusliku kirjanduse lugemise vajalikkust. Kuna eesti keele eksami ülesannetes on rõhk pandud teksti mõistmisel, siis tõdes üks noortest, et eksamiruumist väljudes oli tunne nagu poleks 7 päeva maganud. Tegelikult aga asjalood muidugi nii hullud ei olnud. Kõik neli olid aga nõus sellega, et eksam sai minna kas väga halvasti või väga hästi.

Kuna intervjuu viidi õpilastega läbi pärast esimest eksamit, siis teist ehk inglise keele eksamit polnud nad veel sooritanudki. Siiski küsisime neilt, kuidas nad ennast selle eksami suhtes tunnevad ja millised on nende ootused, lootused. Kõik vastasid nagu ühest suust ja iseenesest mõistetavalt: “ENESEKINDLALT!”. Nad nentisid, et kuna tegu on inglise keele eksamiga, siis üle tuleb kindlasti korrata kirja ja essee kirjutamist. Soovitused, mida teistele kaasabiturientidele jagati eksamiteks kordamise eel, olid: “Lülitage arvuti välja!”, “Ärge minge päev enne eksamit tööle!” ja “Lihtsalt võtke oma MATEMAATIKAÜLESANDED välja ja hakake lahendama neid!!!”.

keep-calm-and-study-for-exams-31

Blogi meeskonnaga soovime Teile, armas 60. lend, edukaid eksameid. 🙂

PS: Viimast korda kutsume üles Teid lahedaid blogi lugejaid, jagama meiega oma kunstilisi andeid. Olgu nendeks luule, mõni maal, laulusõnad või midagi muud lahedat. Juba järgmisel nädalal avaldame Teie sahtlisse kirjutatud/joonistatud/meisterdatud kunstiteosed. (E-mail, kuhu materjali saata saate, on: valk.diandra@gmail.com).

Toimetasid: Diandra ja Brita

Intervjueeris: Diandra

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s