Jätame hüvasti Keila Kooli 60. lennuga ja soovime neile tuult tiibadesse!

See aeg on käes, kui meil tuleb taas üks lend saata laia maailma. 12 aastat on aga pikk aeg ja selle jooksul võib korda saata ja läbi elada nii mõndagi. Viskamegi nüüd pilgu peale, kuidas 60. lennul läks, mida nad kõige rohkem igatsema jäävad, millised on nende eredamad mälestused kooliteest ja kes on nende jaoks meeldejäävamad õpetajad, kus nad näevad end tulveikus ja milliseid nõuandeid jagavad tulevastele abiturientidele.

daiel ja kris
Kris Rõõmussaar ja Daile Lastik (Keila Kooli 60. lennu lõpetajad)

Otseloomulikult jääb 60. lend igatsema oma lennukaaslasi, kooliperet ja sealhulgas ka õpetajaid, kes on neid kujundanud just sellisteks, nagu nad praegu on. Veel meenutatakse koolis omavahel nägelemist, ka koolitoit, koolikell ja raamatukogu on õpilaste hinge pugenud. Muidugi ei jäänud mainimata ka arvukad üritused, mis aastate jooksul koos korraldatud said ja mis neid ühtseks lennuks lõid, peamised kaks neist Moe-show ja Rokipidu. Anete jaoks oligi kool juba nagu teine kodu.

anete.JPG
Anete Juurik (Keila Kooli 60. lennu lõpetaja)

Eredamailt meenusid abiturientidele esimesed kohtumised üksteisega, kui teineteist veel ei tuntudki ja kõik oli nii uus ning salapärane; samuti rohke koos veedetud aeg nii koolisiselt kui ka -väliselt. Lennupulm oli üks nendest üritustest, mis hästi meelde jäi ja südame soojaks tegi. Ka tunnid ja seal veedetud aeg on hästi meelde jäänud. Eriti viimane tund koos õpetaja Murdlaga või Danieli eredamad killud, mis tegid tunnid eriliseks. Mälestused jäävad ka keemikust ja tema linnuvaatlustunditest männikus. Elina olulisimad mälestused on Anetega koos laval esinemised; kogu lennuga võimlemispeol ülesastumine. Ta ei unusta ka kunagi võrkpalli, kus sai nii kõvasti naerdud, et kõht hiljem valutas.

daniel
Daniel Tikva koos teiste lennukaaslastega (Keila Kooli 60. lennu lõpetaja)
Elina ja Mariel
Elina Heinsalu ja Anett Mariel Vellet (Keila Kooli 60. lennu lõpetajad)

 

Õpetajatest jääb 60. lennule enim meelde Tiina Murdla ja kuidas nende huumor ühtis. Meelde jäävad veel Raili Haugas, kes oli nende jaoks karm, ent toetav, ja Hurmi Väljamäe, kelle siirus ja ausus jääb neile eredalt meelde. Lõpetajad meenutavad Geron Perensit, kellega oli neil vast lihtsaim suhelda ja head klappi leida, ja Kadri Ottist, kes jäi Hurmi kõrvalt meelde nagu kolmas ema. Temaga sai rääkida kõige huvitavamat ja targemat juttu ning ta teadis alati kõigest kõike. Mainitud sai ka Urve Paltser, tänu kellele ei jagaks nad enda meelest praegu vene keelest mõhkugi.

Paljud abituriendid näevad end tulevikus ülikoolis – kes tahab saada ämmaemandaks, kes IT-d õppima minna. Mõni avaldab hoopis soovi välismaale treenima minna. Loomulikult on ka neid, kellel pole siiani aimugi, mida nad oma tulevikuga peale hakkavad, aga selles pole midagi ebaharilikku. Omalt poolt soovime kõigile tuleviku planeerimisel jõudu ja jaksu ning tuletame Teile, armsatele abiturientidele meelde, et tulevik on täna!

Keila Kooli 60. lennu abituriendid jagavad soovitusi järgmistele lõpetajatele:

“Üle pole vaja stressata, hakkama saate niikuinii.”

“Tehke kõik asjad õigeaegselt, siis on lõpus lihtsam.”

“Võtke allesjäänud aastast viimast ja hinnake oma õpetajaid.”

“Kui tead, mis edasi tahad teha, on kõik lihtne.”

“Kool õpetab meile ennekõike inimesi tundma, seega 12 aasta jooksul leidke enda kõrvale inimesed, kes ei ole kahepalgelised, vaid suhtuvad teisse siiralt.”

“Eksamid pole nii hullud, kui kõik räägivad, ja on täiesti okei, kui ei tea veel, mida edasi teha.”

“Nautige veel seda, et kodutöid saab ära skeemida.”

Sallo
Christine Sallo (Keila Kooli 60. lennu lõpetaja) ja Keila Algkooli õpilane

Christine tuletab meile meelde, et tihtipeale on üksi palju raskem, seega kaks pead on ikka kaks pead.

60. lend 12R
60. lennu 12. R klass
60. lend 12Ü
60. lennu 12. Ü klass

Kallis 60. lend! Teist igaüks on omamoodi tähtis ja eriline. Te kõik jätate endast killukese maha. Nüüd, kui te nelja seina vahelt laia maailma asute, jätke see endale meelde: iga väike tegu loeb. Hoidke kokku ka tulevikus ja ärge üksteist ära unustaga. Igaüks teist on selline, kes ta on praegu, tänu end ümbritsevatele inimestele ja nendega läbi elatud kogemuste. Meie teid ei unusta, ärge unustage teie ka meid. Kõrget lendu Keila Kooli 60.lend!

Toimetajad: Diandra Valk ja Brita Rikkolas

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s