Mida ootavad võimlemispeo kohtunikud?

F3C6A2B6-1E08-4EFB-9EEB-FA5500C56C9831. jaanuaril toimub Keila Koolis võimlemispidu, kus kõik osalejad tahaksid muidugi kohtunikele meeldida. Kohtunikeks sellel aastal on Ahti Noor, Elina Heinsalu, Karl Olaf Loog, Gerhard Trolla, Jaanus Väljamäe, Sirje Tasso.

Küsisime neilt, mis on see, millega neid ära võlub ja mis elemente oodatakse.

Pingsalt jälgib kavasid Ahti:

Mind, kui žurii liiget võlub ära ilusate elementidega ja ka kunstiliselt kõrge tasemelise kavaga. Usun, et seda võlu tunnevad kõik saalis viibijad. Kes ise ei märka, siis tavaliselt samal ajal või hetk peale seda on üle kogu saali kuulda kooris “ooh..”.

Viimaste aastate kavad on olnud kõik erinevad. Vähem ootan Rokipeolikku tantsu ja rohkem tõsisemaid akrobaatilisi väljakutseid. Ikka neid, kus rahvas saab ohhetada ja ahhetada.

Keila Kooli lõpetanu Elina, kes nüüd ka ise oma treenitud lapsed võimlemispeo lavale toob, räägib:

Noo minu võlub see ära, kui muusika ja kava on kooskõlas, kui kavas on tunda, et ka lugu on õige ja täiustab kava, siis on seda ka võrratu vaadata.

Aga eks elementide poolest ma ootan, et mind üllatataks. Muidugi akrobaatika trikid meeldivad mulle kõige rohkem ja mida hulljulgemad seda paremad, aga tegelikult tahaks lihtsalt näha et lapsed on tõsiselt pingutanud mitte eelmine päeva midagi kokku visanud.

Gerhard vaatab kavasid suure huviga:

Mind kohtunikuna saab ära võluda loomulikult rahaga, et siis kes enne show algust rohkem maksnud on, see võidab minu maxpunktid. Kuid kui peaks juhtuma, et mitte keegi sellisest võimalusest kinni ei haara, siis teen oma otsuse tervikliku kava ja hea lavastuse eest. Mind igasugused üksikud elemendid väga ei kõiguta, kui need pole sujuvaks kavaks tehtud. Hindan huumorit ja suurejoonelist showd. Miinuspunktid tulevad kindlasti igasuguste üle tehtud hetkel populaarsete žestide eest (nt. Dab, bottle flip ja mis iganes muu uus asi on). Originaalne peab olema!

Nagu ma eelnevalt mainisin ei hinda ma kindlaid elemente vaid tervet showd. See muidugi ei tähenda, et mulle ei meeldiks näha siinseal tirelit. Tirel on siiski suhteliselt kohustuslik asi. Jällegi ootan üllatusi ja selliseid elemente, mida iga aasta ei näe. See tähendab, et kui Ploom või Leibenau backflipi viskama hakkab, siis mina ei sula.

Karl tuleb annab laval toimuvale ka oma hinnaguid:

Usun, et võtmekohaks on kavade kompleksus, meeskonnatöö ning enim hindan kehaliste võimete potentsiaali saavutamist.

Konkreetseid elemente ei oota, lasen noorte loovusel ennast üllatada. Samas ootan, et tantsimist ei oleks võrreldes võimlemisega liialt palju. Usun, et meeldiva ja huvitava kava saab nende kahe asja koostöölisusega.

 

Toimetas ja intervjueeris: Carolin Liis

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s