Keila hariduse 327. aastapäev. Kuidas sattus meie kooli tööle raamatukogu juhataja Helve Rehepapp?

Eile, 2018. aasta 27. novembril, täitus Keila haridusel 327. aastaring. Pidupäeva puhul toimusid koolis traditsioonilised aktused ning kooliperele pakuti kringlit. Tunnustati ka õpetajaid. Koolis 50 aastat töötanud Tiina Veisalu, 40 aastat koolis töötanud Einard Mändla ja Galina Žukova ning 30 aastat koolis töötanud Urve Leomar pälvisid lisaks tänukirjale ka Keila Kooli sini-valge teenetemärgi. Koolis 10 aastat töötanud Ingrid Kivi, Olga Sepp ja Kadri Toom pälvisid hõbedase teenetemärgi. Tunnustust said ka teised õpetajad, nende seas Birgit Erlemann, Siivi Holmberg, Marju Käo, Karl-Henri Käämer, Aileriin Lelov, Pille-Riin Noor, Ursula Paavel, Annika Ruven, Reet Saard.

Kooli sünnipäeva puhul otsustas Netikeko tiim uurida meie koolis juba peaaegu 45 aastat töötanud Helve Rehepapi käest tema karjääri kohta.

file64861066_4cc094e6

Milline oli teie esimene tööpäev Keila Koolis?

See oli väga eriline päev, mind vormistati tööle 1. jaanuaril 1975. aastal tolleaegse direktori Endel Kukneri poolt. Hoolimata sellest, et oli püha, kirjutati paberile niisugune ilus kuupäev.

Miks te just Keila Kooli tööle asusite?

Ma soovisin teha erialast tööd, olin enne kooli tulekut töötanud lasteaiakasvataja ja õmblejana. Kui lapsed kooli läksid, olin veel kodune, sest kolme lapse kõrvalt ei jäänud aega tööl käimiseks. 1975 oli täpselt õige aasta tööle tulemiseks, sest kool vajas uut raamatukoguhoidjat. Enne mind sellel positsioonil töötanud inimesel ei olnud eriharidust ning koolis oli hea lähedal tööl käia. Kooli tulin just sellepärast, et soovisin töötada lastega ja koolis töötamine oli selleks ideaalne koht.

Kirjeldage oma karjääri Keila Koolis ning selle jooksul toimunud muutusi.

Alustasin tööd seal, kus praegu asub Keila Ühisgümnaasium. Minu tööruum asus kolmandal korrusel, ruum oli raamatukogu jaoks väga väike, umbes 25-30 ruutmeetrit. Pool aastat hiljem valmis Põhja tänaval uus koolimaja ja 3. oktoobril kolisime sinna, seal oli juba rohkem ruumi, kuid ikkagi jäi sellest väheks. Mõne aasta pärast anti aga raamatukogule ruumi juurde ja kooliraamatukogus töötamine muutus juba väga meeldivaks. Kui võrrelda minu kunagist koolimaja, algkooli- ja Põhja tänava maja ning meie uut koolimaja, on võrdlust teha peaaegu võimatu. Praeguse koolimaja tingimused on võrreldes minevikuga täiesti super. Siin on õhku, siin on ruumi, siin on valgust, siin on kõike. Kõige toredam on aga see, et raamatukogus on kõik lapsed head, kõik õpilased on väga tublid. Mulle väga meeldib Keila Koolis töötada, see kool on meie tulevik ja noorus, kõik on väga hästi. Tänan õpilasi, õpetajaid ja töötajaid, et te olete mind siin majas hoidnud. Meil on tõesti eriline kool ning see on ka põhjus, miks ma siiani siin töötan.

 

Intervjueeris: Marcus Andreas Blieder

Toimetas: Sten-Erik Orusalu

Fotod: Valdur Vacht

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s