Jõulutraditsioonid

See aasta küsitlesime erinevas vanuses klasse ja uurisime nende jõulutraditsioonide kohta. Veel huvitas meid, mis on olnud noorte kõige parem ja mis kõige halvem kink.

13. klassi õpilased ütlesid, et nemad peavad tavaliselt jõule vanaema juures, teevad piparkooke, kaunistavad jõulupuud ja on head lapsed. Parimateks kinkideks olid teleskoop, mikroskoop ja tahvelarvuti.

45. klass tähistab oma jõule tavaliselt vanaema ja vanaisa juures, kuhu ka jõuluvana kohale tuleb. Mitmel lapsel ei piirdu jõulud ainult ühe peoga, vaid käiakse ka tädide ja onude juures. Parimate kinkidena toodi välja telo kaas, Sims4, perega koosolemine ja üldse oldi kõikide oma kinkidega väga rahul. Halvimat kinki oli 4-5. klassil raske välja mõelda. Nagu rääkis neiu: ,,Kõik kingid, mis saanud olen, on meeldinud”. ,,Halvim kink oli üks poolik komm”, rääkis üks tütarlaps.

8.klassi õpilane rääkis“Jõululaupäeval magan kella 12ni. Kui ärkan, ei tee midagi ja ühel hetkel käsib ema mul riidesse panna ning teatab, et läheme vanaema juurde (seda igal aastal). Vanaema on teinud väga palju head ja paremat, mida me sisse pugime ning peale seda jagame kinke ja siis läheme koju.”

“Minul on samamoodi, ainult selle vahega, et mul iga aasta erinev koht, kus ma pühi pean. Ma mõni aasta olen perega Keilas, mõni aasta jällegi olen hoopis oma isaga Soomes.”

Parimad kingid olid:
1. Telefon (4)
2. Reis (2)
3. Lauamäng (2)
4. Sokid (1)
5. Mängukonsool (1)

9.klassi õpilased ehivad kuuske, veedavad aega perega ning söövad hästi palju. Ühe õpilase parimaks kingiks oli 6-aastasena saadud Bakugani komplekt ning teine arvas, et parim kink alles tuleb.

11. klassi õpilane jutustab“Kunagi olid jõulud palju toredamad, nüüd me perega väga midagi ei tee. Oleme kodus, vahetame kingitusi ning siis lähme magama. Eelmine aasta ma tegelikult polnudki oma perega, vaid olin sõbra juures ning me mängisime videomänge kogu õhtu.”

“Meie pere käib igal aastal jõuludel kuskil reisimas. Oleme käinud Tais, Dubais ja Egiptuses näiteks. Ka see aasta ei jää meil reis ära.”

Parimad kingid olid:
1. Kontserdi piletid (3)
2. Lõhnaõli (3)
3. Sokid (2)
4. Raamat (2)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s