Kes on tänavused Keila Kooli õpilasesinduse presidendikandidaadid?

2019/2020 õppeaasta õpilasesinduse presidendi valimised on kätte jõudnud ning kandideerida on otsustanud 4 tubli ja töökat õpilasesinduse liiget. Netikeko saatis kõikidele kandidaatitele paar küsimust ja palus neil ka paari sõnaga iseendast kirjutada.

Kandidaatideks on: Katariina Loog, Pauli Nathan Jürgens, Marcus Andreas Blieder ja Siim Ülavere

1. Katariina Loog

70650541_398299114201643_7977458412910804992_n

12.R klassis õppiv Preili Loog otsustas iseloomustust küsida hoopis oma kallitelt sõpradelt, kes võib-olla tunnevad teda isegi paremini, kui ta ise. Sõpradel oli Katariina kohta palju head öelda, näiteks, et Katariina on väga kohusetundlik ja aktiivne. Veel peetakse Katariina üheks tugevamaks küljeks seda, et ta suudab enda ja teiste eest seista ning korra majja lüüa, kõik need omadused tulevad presidendina kindlasti kasuks.

Miks peaksid õpilased just Teid enda esindajaks valima?

Arvan, et igaühel õigus valida just endale sobiv kandidaat, kuid minu plussiks on just see, et ma olen hingega asja juures ja tegutsen päriselt ning hoolin sellest, mis koolis toimub. Olen valmis andma enda panuse sellesse, et asjad nüüdsest ainult paremuse poole liiguksid.

Kui peaksite kellegi oma konkurentidest presidendiks määrama, siis kes see oleks?

Pean oma konkurentidest kõige pädevamaks Paulit, sest just tema tundub teiste kandidaatide seast kõige asjalikum ning mõistlikum, lisaks meeldiks mulle Pauli presidendina sellepärast, et paljud meie ideed ja mõtted kattuvad. Lõpetuseks ütlen aga kõikidele valijatele seda, et kõige parem president tuleb siiski sellest inimesest, kes on südamega asja juures ja soovib tõesti õpilasi esindada ning nende eest seista.

2. Pauli Nathan Jürgens

70639842_1920832388019495_5916698890580525056_n

Pauli tutvustab end nii:

Mina olen Pauli, olen käinud Keila Koolis juba ajast, mil õppetöö toimus meile vanadele pässidele tuntud “Gümnaasiumimajas”. Minu esimesed kokkupuuted õpilasesindusega olid 3. ja 4. klassis, kui tegime koos klassivendadega erinevatel kooliüritustel playbox’e. Praegu olen 12.E klassi õpilane, tegelen peamiselt spordi ja kliinilise psühholoogia literatuuri lugemisega. Eriline lemmik on Dr. Jordan Brent Peterson.

Miks peaksid õpilased just Teid enda esindajaks valima?

Ma arvan, et suurim põhjus miks mind valida on see, et mina Keila Kooli juhtkonnaga asju arutades armu ei anna. Sööstan kasvõi läbi tule ja vee, et õiglus saaks jalule! Ükskord me võidame niikuinii!

Kui peaksite kellegi oma konkurentidest presidendiks määrama, siis kes see oleks?

Jään siinkohal erapooletuks ja ütlen, et hea president arvab, et tema on just see ōige kandidaat, kuid pean lisama, et konkurents on kangevõitu. Olen pidanud arukaid ning mõnusaid vestlusi kõikide tänavuste presidendikandidaatidega.

3. Siim Ülavere

71380406_675210329637323_5259660587549327360_n

Siim ütleb enda kohta järgmist:

Olen Siim Ülavere, 12.J klassi õpilane. Tegelen aktiivselt muusikaga ning töötan Keila Noortekeskuses kitarriõpetajana. Tihtipeale võib mind leida Keila Kooli üritustelt heli tegemas või muud segadust korraldamas.

Miks peaksid õpilased just Teid enda esindajaks valima?

Sellepärast, et mina ei ole viieline õpilane. Mina esindan niiöelda “keskmist” õpilast. Tean, millised probleemid on õpilastel õppimisega ja miks need tekivad; mis on õpilaste puudumiste põhjused; miks tundub, et õpilastel jääb vajaka õpimotivatsioonist. Seisan alati nende eest, kelle hinded ei ole puhtad viied ning tagan selle, et kõikidel oleks koolis võrdsed võimalused oma arvamuse avaldamiseks.

Kui peaksite kellegi oma konkurentidest presidendiks määrama, siis kes see oleks?

Kui peaksin presidendiks määrama ühe oma konkurentidest, siis valiks ma ilmselt Marcus Andreas Bliederi, sest ta on äärmiselt kohusetundlik persoon.

4. Marcus Andreas Blieder

55524776_777959852582123_8421157117594959872_n

Marcus tutvustab ennast selliselt:

Olen rõõmus, suhtlev ja aktiivne noor. Lisaks tegelen rahvatantsuga ning olen noorkotkas. Rahvatantsuga olen tegelenud 7 aastat, kuid Noortes Kotkastes olen tegutsenud alates 2017. aasta augustist. Vabal ajal meeldib mulle muusikat kuulata ja metsas matkata.

Miks peaksid õpilased just Teid enda esindajaks valima?

Õpilased peaksid valima mind, sest neil on vaja inimest, kes tegelikult ka midagi teeb, mitte ainult ei luba. Suure tõenäosusega teavad eelmised presidendid, kui raske on tegelikult president olla, kuid kui on olemas suur tahe ja visioonid, pole see mingi probleem.

Kui peaksite kellegi oma konkurentidest presidendiks määrama, siis kes see oleks?

Valik on seekord tõsiselt raske, kuid ilmselt jääb selleks Katariina Loog, kuna mulle tundub, et võrreldes teiste konkurentidega on tema kõige aktiivsem ning ta ei pelga välja öelda, mida ta arvab. 

Toimetas: Sten-Erik Orusalu

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s