Töövarjupäev

Novembri lõpp ja detsembri algus oli töövarjude aeg. Loe, missugustel huvitavatel ametipostidel viibisid meie õpilased. Töövarjutati Eesti üht tuntumat blogijat ja ministritki.

Pauli Nathan Jürgen

Kus sa käisid töövarjupäeval? Eesti sotsiaalministri, Tanel Kiige juures

Mida sa tegid? Saime hommikul kell 7 kokku ja sõitsime ta isikliku autojuhi ja kahe nõunikuga külastama Rakvere haiglat, Rakvere hooldekodu ja väikest perearstikeskust. Ta käis kontrollimas, mis olukord seal on, palju neil raha vaja; uurimas, mis nende arvates Eesti riigis toimub. Lisaks käisime Keskerakonna koosviibimisel.

Miks just see töö? Ma olen sotsiaalne inimene, lisaks inimestega suhtlemisele meeldib mulle  inimesi aidata, seega ma leian, et sotsiaalminister oli täpselt õige inimene, kellele töövarjuks minna, kuna leian, et sotsiaalminister määrab paljuski selle, kui paljud inimesed Eesti Vabariigis saavad abi.

Kuidas sulle meeldis? Väga meeldis

Fred Kuiv

Kus sa käisid? Ma käisin Pult OÜ-s multimeedia spetsialisti juures.

Miks sa just selle ameti valisid? Olin huvitatud sellest. Kuidas meeldis? Pigem meeldis. Ma sain tegeleda asjadega, mis mulle meeldivad ja sain jälgida kõrvalt, milline näeb välja multimeedia spetsialisti tööpäev

Milline su päev välja nägi? Ma sain seal programmeerida ühte seinamängu.

Kas sulle endale meeldiks sellist tööd teha? Ma arvan, et täpselt multimeedia spetsialistiks ei tahaks hakata, ma olen rohkem huvitatud animeerimisest ja asjade liikuma panemisest. See töö on väga laiahaardeline. Peab oskama nt programmeerimist, monteerimist, kujundamist jne.

Helena Jõgi

Kus sa käisid? Ma olin töövarjuks Kristo Eliasele, kes on „Osooni“ saatejuht ja toimetaja. Käisin temaga Telemajas, Raadiomajas, Alexela Kontserdimajas ja Saku Suurhallis.

Miks sa just tema valisid? Sest teletöö tundub minu jaoks huvitav.

Kuidas meeldis? Mulle väga meeldis. Mulle meeldis just see, et see töö polnud rutiinne. Osad päevad on sellised, kus sa jooksed ringi ja filmid hästi palju ja genereerid ideid, aga osad päevad on sellised, kus toimuvad koosolekud, toimetamine, pealelugemine, salvestamine jne.

Kas sulle meeldiks endale seda tööd teha? Ma võiks vabalt seda tööd teha. See on selline mugav. Üldse taoline ajakirjaniku töö on täitsa mõeldav, aga vaatab, mis tulevik toob.”

Sandra Vaide

Kus sa käisid? Ma käisin kurgu-, nina- ja kõrvaarsti juures, kliinikus, kirurgi juures.

Miks sa just selle ameti valisid? Ta on mu onu. Ma vaatan Gray Anatoomiat. Mulle väga meeldib see arstinduse teema ja meil kõik perekonnas tegelevad ka meditsiiniga. Ehk siis ma tahtsin pealt näha, kuidas inimestel nina lahti lõigatakse.

Milline su päev välja nägi? Olin operatsioonitoas kaasas, näos oli mask ja peas oli müts. Seisin dr. Vaide kõrval ja nägin pealt, kuidas tehti mandlioperatsiooni.

Kas sulle endale meeldiks sellist tööd teha? Mulle väga meeldiks. Keskkond oli hea. Mulle väga meeldib see, kui arstid teavad, mida nad teevad ja püüavad inimesi aidata.

Marleen Sähka

Kus sina töövarjuks käisid? Ma käisin Keila Linnavalitsuses linnapea Enno Felsi juures.

Miks just selle ameti valisid? Sellepärast et ma arvatavasti tahaks ise ka tulevikus millegi poliitikaga seotuga tegeleda ja mind huvitas, mida nad (ametnikud) iga päev seal teevad.

Kasutaja Keila linn foto.
foto: Keila linna facebook

 

Kuidas sulle meeldis? Huvitav oli näha, mis seal toimub, ja huvitav oli mitte ainult linnapea tööd näha, vaid ka seda, mida inimesed üldse seal linnavalitsuses teevad, sest neid on seal väga palju. Ja mulle väga meeldis, huvitav ja põnev oli.
Kas see ületas su ootusi? Ma arvan, et mitte. Mu ootused olid natukene suuremad ja lootsin, et näen mõndagi rohkemat. Linnapea töö ei olnud nii huvitav, kui ma olen arvanud, aga kõigi teiste ametnike töö tundus huvitav (huvitavam) 
Mida nägid? Oma päeva alustas linnapea oma meilide avamise ja allkirjastamisega, seejärel tutvustas ta mulle linnavalitsust ja sealseid töötajaid ja nende tegevusalasid. Hiljem oli tal kriisikomisjoni koosolek, kus oli inimesi politseist, kiirabist, päästekomandost, Eesti Energiast ja mujalt. Nad arutasid selle üle, kuidas toime tulla kui Keilat tabaks sarnane olukord, nagu hiljuti Võrus juhtus. Arutasid erinevate võimaluste üle. Ja see oligi kõik, ta läks edasi veel teistele koosolekutele ja mina läksin koju.

Meriliis Lille töövarjutas blogijat nimega Paljas Porgand (Merilin Taimre)

Kuidas jäid rahule oma töövarju kogemusega? Mulle väga meeldis, tegemist oli väga hariva päevaga. Käisime loengut kuulamas tervisliku toitumise ja eluviisi kohta ning Paljas Porgand ka ise esines seal. Lisaks oli meil pikk bussisõit Tallinnast Tartusse ja sõidu jooksul sain ise ka Merilini intervjueerida.
Miks just see töö? Valisin selle töö, sest Paljas Porgand tundus kõige huvitavam teistest kandidaatidest ning kuna käin ise humanitaarklassis, meeldib mulle loominguline töö.
Milline nägi välja sinu päev? Päeval sõitsime bussiga Tartusse, Tartus toimus loeng, peale loengut käisime söömas ja sõitsime bussiga Tallinnasse tagasi.
Kuidas jäi Paljas Porgand päevaga rahule? Merilin jäi päevaga hästi rahule ning ütles, et “Kuna me saime väga hästi läbi, tundus vahepeal, et mina olem hoopis sinu töövari.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s