Uustulnukad Keila Koolis

Mis koolist sa tulid?
Grete: Laulasmaa koolist
Betti: Laulasmaalt
Hanna-Liisa: Pelgulinna Gümnaasiumist
Tristian: Tallinna Inglise Kolledž
Johanna: Kambia Põhikool

Milline on erinevus Sinu eelmise kooli ja Keila Kooliga?

Grete: Ütleme nii, et kohe esimene asi, mis mul pähe tuleb, on see, et siin on tegelikult toit palju parem kui Laulasmaal, kuigi Laulasmaal oli tasuta söök, aga sellevõrra oli ka kvaliteet halvem. Siin maksad küll natukene ise juurde, aga valik on parem. Näiteks Laulasmaal juhtus mõnikord, et magustoidu seest leiti sipelgaid ja muud. Keila Kool on palju suurem ja siin on rohkem inimesi.
Betti: Keila Kool on PALJU suurem, Laulasmaal sa teadsid kõiki, kes sulle vastu tulid, see oli nagu kodune, aga Keila on suurem ja hirmsam. Siin on kuidagi rohkem vabadust ka, aga see võib olla seotud ka sellega, et me oleme nüüd gümnaasium. Üleüldse gümnaasiumis meeldib see, et sul pole töövihikuid. Muidu väga suurt erinevust ei ole.
Hanna-Liisa: Kooli suurus on erinev. Siin on kapid, mitte garderoobid. Toidu erinevus, sa pead maksma, mis tähendab, et toit on kvaliteetsem, kuigi ma igatsen vana kooli magustoite.
Tristian: Ma tunnen ennast siin paremini kuna TIK oli kordades rangem ja seal oli rohkem õppida, pinge oli pidevalt peal, aga siin pole üldse nii hullu.
Johanna: Keila Kool on umbes neli korda suurem, minu kool oli kuskil kaks Keila Kooli tiiba. Siin on hubasem, aga ka külmem, siin on natuke rangem kord ja vahetunnid on igavamad.
Põhimõtteliselt olen siin selle 4-5 kuuga õppinud rohkem kui seal koolis paari aastaga, sest ma käisin Kambja Koolis ka ainult 3 aastat.

Kas Keila Kool vastab su ootustele?

Grete: Ületas igatahes ootused. Laulasmaal räägiti Keila Koolist halvustavalt, et siia küll ei tuleks, kuna siin on imelikud inimesed ja õpetajad, aga ma mõtlesin, et ma pole siin käinud, ma ei tea ja ei teinud oma otsust kuulujuttude põhjal. Ma oma ootusi kõrgele ei püstitanud, minu jaoks oli peamine, et ma oleksin sees.
Betti: Keila Kool ületas kõik mu ootused. Keila Koolist pole just hästi räägitud, aga minu arvates on see küll täiesti normaalne kool. Suuri ootusi polnud, suhtusin sellesse kui tavalisse kooli.
Hanna-Liisa: See on isegi rohkem kui ma ootasin. Ma ootasin lihtsalt sõbralikku ja kokkuhoidvat klassi, mitte sellist, kus peab enda eest võitlema ja ei arvesta teistega, mida oli eelmises koolis hästi palju. Siin on õhkkond palju vabam, kõik suhtlevad, sa saad vabalt inimestega kõigest rääkida.
Tristian: Ma alguses veidi kartsin siia tulemist, kuna üks mu sõbranna, kes oli eelmine aasta mu klassiõde, oli käinud 9 aastat Keila Koolis ja ta just head Keila Koolist ei rääkinud. Sellegipoolest see klass, kuhu ma sain on, väga sõbralik ning ma olen rahul. Võrreldes linnakooliga on siin palju rahulikum. Näiteks TIKis peale tunde me olime paar tundi niisama koolis või käisime linnapeal, aga siin lähevad õpilased koju ja on üldse teistsugused “traditsioonid”, mida tehakse peale kooli. Ma lootsin, et siin läheb paremaks, kuna 10 aastat TIKi…neid raskeid õhtuid oli küll ja küll, aga siin pole siiamaani midagi sellist olnud.
Johanna: Mul otseselt mingeid ootusi ei olnud, ehk siis põhimõtteliselt vastab küll.

Miks just Keila Kool?

Grete: Ma käisin nelikkatsetel ja sain GAGi vestlusele ja sealt edasi jäingi ootenimekirja, aga ma juba alguses mõtlesin, et ma tulen Keilasse, kuna see on kodu lähedal ja siia on mugavam tulla.
Betti: Ma proovisin nelikkatseid ja sain 21.keskkooli vestlusele, aga ma jäin ootejärjekorda. Keila kasuks otsustasin, kuna see on mu kodule lähedal ja siin käies on mul transpordieelised, kuna väga ei tahaks hommikul kell 5 ärgata, et kooli minna.
Hanna-Liisa: Esiteks ma sõitsin Tallinnasse kooli tund aega, sest et ma elan Padisel, mis tähendab seda, et mul läks kaks tundi lihtsat sõidu peale ja see oli üpriski väsitav, nüüd ma tulin poole tee peale ja see on mulle oluliselt vaba aega juurde andnud, lisaks on Keilas see õppesuund, kuhu ma tahtsin minna.
Tristian: Ma algselt magasin viie kooli katsed maha ja sellepärast ma olen ühe korra juba kümnenda läbi teinud. Tegin Keila Kooli katsed ära, lisaks on kool mule lähemal. Lisaks transpordi pealt säästab Keila Koolis käimine tohutult aega.
Johanna: Sest mu ema tahtis siia kolida ja Tallinnasse ei ei viitsi Keilast sõita.

Mida te olete 4 kuuga kogenud Keila Koolis?

Grete: Retsi. Ma küll ootasin, et see tuleb hullem, aga see oli tegelikult päris tore kogemus. Toredad inimesed. Ning see kujutlus, et siin on kõik nii halb ja ebanormaalne on ka põrmustatud, kuna siin on tegelikult väga tore.
Betti: Retsi. See oli omamoodi hirmus ja põnev kogemus. Ja endiselt see, et siin on palju inimesi.
Hanna-Liisa: Hästi palju selliseid tundeid, mida sa üheksa aasta jooksul pole tundnud. Ongi see, et sa vahetad keskkonda, tunned ärevust, närvi ja pinget, aga samas sul on iga päev oodata midagi uut, sa tead, et alati juhtub midagi põnevat. Siin võetakse vastu ja ma kogesin kohe seda soojust ja kuuluvustunnet. Palju uut ka ürituste poolest. Ma lõpuks kogesin seda, et ma saan oma asjad jätta kappi.
Tristian: Mulle sobib Ahti õpetamismetoodika, igatsen vana muusika õpetajat. Olen kogenud kuuluvustunnet ja inimesed võtavad mind ilusti vastu.
Johanna: Huvitav on see, et siin on iga nädal võrkpall, ebameeldivat väga isegi ei ole, aga keemia õpetaja küll, see on kogemus.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s